Провідні львівські ЗМІ залежать від думки власників, – опитування медіаекспертів

Редакційна політика провідних ЗМІ у Львові залежить від їхнього власника. Особливо це простежується у новинах та інших інформаційних матеріалах телеканалу Zik, радіостанцій Радіо Вголос і Радіо 24, газети Ескпрес, інтернет-видань Zaxid.net та Вголос, а також інформагенції Zik.ua.

Про це свідчать результати дослідження рівня прозорості українських засобів масової інформації, яке провела Громадська організація «Медіаварта» у партнерстві із ЛОГО «Львівський прес-клуб».

На думку опитаних працівників ЗМІ, дещо менший але відчутний вплив власника простежується у випусках новин на телеканалах ТРК Люкс-24 і ЛОДТРК, в ефірі радіостанції Люкс FM, а також на шпальтах газет Високий Замок і Львівська пошта. Залежними від позиції власника медіаексперти вважають інтернет-видання Zik.ua та інформаційні агенції Zaxid.net і Вголос.

Слід зазначити, що 32 із 48 опитаних знають більше половини власників перелічених медіа. Ще 15-ть працівників ЗМІ знають менше половини, і лише одного не цікавить інформація про медіавласників. Через те, що редакційна політика вищезгаданих ЗМІ залежить від їхнього власника, респонденти вважають ці медіа найменш об’єктивними у висвітленні соціально-політичних подій. 

Архіви