Господарський суд м. Києва повністю підтримав позицію прокуратури Львівської області і задовольнив позовні вимоги. Сьогодні триває процедура оскарження цього рішення.
– Органами прокуратури Львівської області в поточному році було проведено перевірки щодо дотримання чинного законодавства в сфері охорони раціонального використання тваринного світу. Особливу увагу було приділено діяльності органів місцевого самоврядування щодо законності прийняття рішень щодо передання в користування мисливських угідь. Зокрема, апарат прокуратури провів таку перевірку у Львівській обласній раді і в Львівському обласному управлінні лісового і мисливського господарства і виявив рішення 2012 року Львівської обласної ради, яким продовжено дію раніше укладених договорів щодо надання в користування мисливських угідь площею 35 тисяч га, – розповів у відеопрограмі "6 хвилин про" Львівського прес-клубу Василь Гайворон, начальник відділу захисту прав і свобод громадян та інтересів держави в екологічній сфері прокуратури Львівської області.
– Попередня дія цих договорів закінчилася і для того, щоб товариство «Лісівник» мало повноваження на пролонгацію цього договору, воно відповідно мало пройти процедуру, яка передбачалася статтею 22 Закону України «Про мисливське господарство і полювання». Повинен бути зібраний пакет документів, мало бути клопотання управління лісового і мисливського господарства і тільки після цього виникала підстава для обласної ради пролонгувати договір для «Лісівника». Ці процедури не дотримали, пакт документів не зібрали, подання до управління лісового і мисливського господарства не було. Облрада вийшла за межі повноважень і прийняла незаконне рішення, – каже Василь Гайворон. – Ми подали позов до Господарського суду м. Києва, і суд повністю підтримав позицію прокуратури і задовольнив позовні вимоги.
Сьогодні триває процедура оскарження цього рішення. Відповідно як рішення набере законної сили землі будуть повернуті з незаконного використання.
Аналогічні порушення були виявлені також прокурорами Стрийського і Яворівського районів. За результатами розгляду семи подань цих прокурорів скасовано рішення органів місцевого самоврядування і загалом – за результатами перевірки – було скасовано 8 рішень органів місцевого самоврядування і загальна площа мисливських угідь за цими рішеннями перевищує 40 тисяч га.
Прокуратура запевняє, що у цих випадках не переслідувала нічиї інтереси, крім державних.
– Якщо будуть зібрані пакети дозвільних документи, то це право – користуватися мисливськими угіддями – не належить комусь обраному, – резюмує Василь Гайворон.