Продавці на ринку в Сколе платять 600 тисяч грн, у бюджет потрапляє лише 35-40 тисяч, – мер

Частина земельної ділянки, яка виокремлена у місті Сколе під торгівлю, і куди пропонують перейти продавцям з міського стадіону, належить батькові міського голови Сколе Володимира Москаля.

У цьому він сам зізнався під час прес-конференції на тему: «Садисти в погонах "дахують" незаконний ринок у Сколе», організованою «Правим сектором».

За словами Володимира Москаля, його батькові належить 35 відсотків землі, а 65 – залишилося у володінні міської громади. Але, згідно з договором, підприємець, який купив частину земельної ділянки, облаштував її всю. Хоча, якщо продавці не бажають торгувати на приватній території, то можуть зайняти частину, яка належить місту.

Ринок, про який зараз йде мова, функціонує на стадіоні вже майже 20 років. Та, за словами міського голови Сколе, була домовленість між містом і підприємцями про те, що як тільки нададуть іншу ділянку під ринок, вони підуть зі стадіону. 

– У 2011 році міська рада надала ділянку. То ж альтернативна ділянка для торгівлі є, – каже Володимир Москаль. 

Тому міський голова Сколе вимагає, щоб торговці звільнили стадіон, який, свого часу, був третім в області за якістю футбольного поля – там зроблена дуже добра гідроізоляція, прокладені якісні керамічні труби. А зараз цим унікальним газоном їздять бусики та ставлять торгівельні ятки.

– На цьому ринку зараз  торгують тільки приїжджі. 300 приїжджих підприємців. Жодного місцевого мешканця там немає, – каже Володимир Москаль.

За його словами, ці приїжджі нехтують місцевими правилами благоустрою та його проханнями не нищити газон. А коштів місто на будівництво нового стадіону не знайде.

Також міський голова Сколе стверджує, що неодноразово звертався до місцевої міліції з вимогою припинити незаконну торгівлю на стадіоні. Однак результату немає. Хоча з 31 липня 2013 року торгівля на стадіоні є незаконною.  

За словами Володимира Москаля, до часу, поки він не став міським головою, надходження до міського бюджету від діяльності ринку складали до 3 тисяч гривень на місяць, хоча були місяці, коли не надходило ані копійки. Зараз міський бюджет отримує 35-40 тисяч гривень. Натомість підприємці підрахували, що вони викладають до 600 тисяч. Чи правда це і куди йде така сума, якщо це правда, ніхто пояснити не зміг.

Нагадаємо, що під час мирного пікету з вимогою звільнити стадіон, на якому відбувається торгівля, і віддати його під потреби спорту заступник керівника «Правого сектора» Львівщини Віталій Сергатюк отримав тумаки в спину від невідомого підполковника міліції в Сколе. А його товаришів по «Правому сектору» в райвідділку міліції били по нирках.

Архіви