ПРЕЗЕНТАЦІЯ

книги Маркіяна Шашкевича “Читанка для діточок” (адаптований текст), виданої ТОВ «Видавничий дім “Українська мить”, для вчителів середніх шкіл Львова та області.

Презентація відбудеться  за участі керівника департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації Любомири Мандзій.

Інші спікери презентації:

  • Микола Стефанчук, директор ТОВ "Видавничий дім "Українська мить";
  • Юрій Баланюк, заступник голови Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса;
  • Роман Грицьків, директор Мистецького фонду імені короля Данила;
  • Богдан Пісний, благодійник.

“Читанка” – перший шкільний підручник, укладений живою народною українською мовою (підготований до друку у грудні 1836 року, видавався у 1850 та 1853 роках) Пізніше назва "читанка" стала популярною в Україні, під її впливом навіть підручники для старших класів і гімназій аж до початку ХХ ст. називались читанками. Маркіян Шашкевич – творець нової української літератури і українського національного відродження в Галичині. Ідейна і творча спадщина М.Шашкевича стала скарбом для українського просвітництва.

Автори ідеї та керівники проекту: Степан Кубів, Олександр Святоцький, Ярема Гоян, Микола та Руслан Стефанчуки. Проілюстровано книгу малюнками академіка Василя Касіяна.

Видання здійснено за підтримки Мистецького фонду імені короля Данила, Національної світлинотеки «Українська мить» та Всеукраїнської правозахисної організації «Меморіал» імені Василя Стуса.

Архіви