ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

“Захоплення сільськогосподарських земель померлих громадян правоохоронцями на Львівщині. Схеми визиску аграріїв”.

Організатор заходу: Громадська організація «Аграрії Львівщини».

Учасники:

  • Віктор Биков, керівник західного кластеру компанії «Agro Genereation»;
  • Дмитро Мороз, директор зі зв’язків з громадськістю компанії «Агро ЛВ Лімітед»;
  • Ігор Зварич, керівник компанії «Вест Агро Груп»;
  • Юрій Одноріг, голова громадської організації «Аграрії Львівщини»;
  • Володимир Шегда, директор компанії «Агромарк Юкей»;
  • Ігор Кінах, керівник фермерського господарства «Агро Лан»;
  • Богдан Кожушко, директор ТзОВ «В.Д.С. Агро»;
  • Соломія Марчук, керівник юридичної компанії «МБП Груп».

Довідка від організаторів

За ініціативи управління захисту економіки у Львівській області департаменту захисту економіки Національної поліції України в 2017 році ГУ НПУ у Львівській області зареєструвало низку кримінальних проваджень проти посадових осіб сільськогосподарських підприємств області за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.197-1 КК України (самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику).

Користуючись тим, що землі померлих громадян належним чином не переоформлені їхніми спадкоємцями та органами місцевого самоврядування, правоохоронці Львівщини безпідставно вважають їх державною власністю. Накладаючи арешт на їхнє використання, а також арештовуючи врожай, який росте на цих ділянках, правоохоронці паралізують роботу аграрних підприємств області.

Нам відомі факти, що в ході досудового розслідування проводиться підміна посадових осіб підприємств, проти яких зареєстровані кримінальні провадження, на підставних осіб, які не мають жодного стосунку до цих підприємств. Ми вважаємо, що в такий спосіб у Львівській області управління захисту економіки запустило корупційну схему вимагання коштів у представників аграрного бізнесу.

Наші звернення до голови Львівської ОДА Синютки О.М. про припинення свавілля не мають жодного результату. Тому ми вважаємо за необхідне, щоб керівники низки аграрних підприємств області з власного досвіду публічно розказали на прес-конференції громадськості і журналістам про схеми визиску, які використовують правоохоронці у Львівській області.

Архіви