ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

“Рожевий жовтень завершується, а проблема раку грудей залишається. Щочетвертий випадок раку грудей на Львівщині діагностують на занедбаній стадії”.

Учасники:

  • Ігор Ковальчук, головний лікар Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру;
  • Олег Дуда, заступник головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру;
  • Ярослав Шпарик, завідувач відділенням хіміотерапії Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру;
  • Лілія Гудзь, головний редактор Українського онкологічного порталу;
  • пацієнтки, які живуть з раком молочної залози.

Довідка від організаторів

Рак грудей – найпоширеніша жіноча онкопатологія. Щорічно реєструють до 14 000 нових випадків хвороби. За останні 30 літ захворюваність молодих жінок (до 40 років )  зросла вдвічі. На Львівщині щороку цей діагноз чує майже 900 жінок. І в кожної четвертої хворобу виявляють на 3-4 стадії, коли шанси на одужання критично зменшуються. З діагнозом “рак молочної залози” у Львівській області живе 8378 жінок.

Загалом в Україні 5-річний рубіж виживання долає 60% жінок, тоді як у Європі – 85%. Дві основні причини такої статистики – несвоєчасна діагностика і недостатній доступ до лікування.

Ситуація із захворюванням, можливості лікування в регіоні, регіональні програми забезпечення ліками, достовірна інформація про клінічні випробування і впровадження скринінгу на Львівщині –  відповіді на ці питання від авторитетних спікерів. 

Також  буде презентовано новий етап проекту “Чоловіки проти раку грудей”, який пропонує перенести тему раку грудей в сімейну площину і долучити до боротьби з раком грудей  чоловіків, які повинні відчувати відповідальність за здоров’я своїх дружин, мам та бабусь.

Нинішнього року до цього разом з медиками закликатимуть чоловіки-танцівники на чолі з  відомим хореографом Владом Ямою. На заході будуть присутні пацієнтки, які живуть з діагнозом раку грудей або проходять лікування.

Контактна особа: Лілія Гудзь, телефон – 096 804 23 62

Архіви