ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

У заході візьмуть участь:

  • Вячеслав Ломброзо, юрист Західноукраїнського офісу "КримSOS";
  • Анна Бандурка, представник "IFES Україна".

За інформацією Міністерства соціальної політики, взято на облік 1 656 662 переселенців. Але станом на сьогодні, біля 4% українських виборців вже вчетверте залишаються без права голосу. Через неврегульованість законодавства внутрішньо переміщені особи знову позбавлені можливості приймати участь в обранні влади. 

Дійсна редакція Закону України «Про місцеві вибори», позбавляє можливості більшість внутрішньо переміщених осіб реалізовувати своє право на вибір влади, що підриває основи демократії у нашій державі. Станом на сьогодні, влада не може забезпечити формування Верховної Ради Автономної Республіки Крим, що є обов’язковим у відповідності но норм Конституції України. 

У свою чергу, це може призвести до втрати зацікавленості більшості ВПО в участі у виборчому процесі, що стає загрозою процесу інтеграції внутрішньо переміщених осіб до громад, до яких вони переселились. Крім того, влада, яка виключає ВПО з виборчого процесу, в подальшому не буде прислухатися до їх пропозицій. Ставимо логічне питання: який наступний прошарок суспільства буде відсторонений від політичного життя і в який спосіб це буде відбуватися? 

Громадські активісти вчергове піднімають питання реалізації виборчого права внутрішньо переміщених осіб, аби суспільство не залишалось осторонь цієї проблеми. 

Також під час прес-конференції експерти презентують «білу книгу» про участь ВПО у виборах. Вона створена з метою стати всеохоплюючим посібником для органів адміністрування виборів та зацікавлених сторін, які обговорюють і обмірковують питання голосування ВПО. 

Контактна особа: Вячеслав Ломброзо, тел.: +380501515032, e-mail: [email protected]

Архіви