ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

"Як держбюджет-2016 убиває фундаментальну науку. Акція протесту за відновлення необхідного фінансування академічної науки, яка почнеться зі Львова і пошириться на всю Україну".

Організатор: Львівська регіональна організація профспілки працівників НАН України.

Учасники:

Тарас Яницький, голова Львівської регіональної організації профспілки працівників Національної академії наук України;
Степан Павлюк, академік Національної академії наук України,
директор Інституту народознавства Національної академії наук України;
Микола Балагутрак, голова профспілкової організації Інституту народознавства Національної академії наук України.

Довідка
Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» значно скоротив видатки на Національну академію наук України. Унаслідок цього обсяги фінансування у першому кварталі 2016 року не забезпечують видатки академічних установ Львівщини навіть за такими статтями, як виплата заробітної плати та оплата комунальних послуг.

Аби зупинити подальше руйнування Академії, комітет Львівської регіональної організації профспілки працівників НАН України надіслав президенту, голові Верховної Ради, прем’єр-міністру, депутатським фракціям Верховної Ради, президенту НАН України, голові профспілки працівників НАН України звернення з вимогами та пропозиціями щодо невідкладного вирішення фінансових проблем академічної науки.                 

Треба внести на розгляд Верховної Ради зміни до Державного бюджету 2016 року, щоб гарантувати фінансування НАН України на рівні мінімальної сумарної потреби (2 млрд 700 млн грн).

Академія спільно з Кабінетом Міністрів зобов’язана також вжити заходів щодо оптимізації мережі установ, закладів, організацій, чисельності їхніх працівників, зокрема реорганізації, об’єднання, ліквідації неефективних закладів, установ та організацій чи припинення їхньої діяльності.

На прес-конференції буде оголошено про початок 16 березня 2016 року об 11.00 у Львові біля пам’ятника Т.Г.Шевченку загальноакадемічної акції протесту, яка  пошириться на інші області – Дніпропетровську, Миколаївську, Одеську, Харківську,  Київську.

Прес-конференція відбудеться у вівторок,15 березня, об 11.00 за адресою: проспект Т. Шевченка, 11, 2-й поверх, Львівський прес-клуб.

Відеотрансляція наживо:  

https://pressclub.lviv.ua/
https://www.facebook.com/pressclublviv/

http://dailylviv.com/  
Код вставки відеоплеєра:
<iframe width="600" height="300" src="//www.youtube.com/embed/54Uuu9WC_6w?feature=player_embedded&showinfo=1&controls=1&autoplay=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Архіви