ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Сумнозвісний ДП «Струтинський спиртзавод». Кому вигідне розкрадання державного майна під час війни?».

Організатор: ГО «Ідея Нації», тел.: 067 661 76 17.

Учасники:

Остап Стахів, голова проводу ГО «Ідея Нації»;
Євген Гапич, незалежний журналіст, Івано-Франківськ;
Микола Степанков, адвокат, Львів.

Довідка від ГО «Ідея Нації»:

4 лютого 2016 року о 21.00 в селі Струтин Золочівського району громадськість викрила розкрадання спирту, яке, як з’ясувалося, відбувалося системно впродовж тривалого часу. Громада заблокувала автомобіль, який виїхав із ДП «Струтинський спиртзавод» і – без жодних документів – вивозив сировину із заводу: 17 бочок спирту вагою майже 4 тонни.

Зокрема, члени ГО «Ідея Нації», які проїжджали селом Струтин, втрутилися в цю ситуацію та організували громадський контроль, аби були дотримані всі норми чинного законодавства при виявленні розкрадання спирту.

Автомобіль разом із «незаконним спиртом» описаний працівниками поліції за участю понятих осіб, опломбований і перебуває на території Золочівського районного управління поліції.

За фактом вивезення майже 4 тонн спирту з державного підприємства «Струтинський спиртзавод» відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.191 КК України (привласнення/ розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Про це повідомив т.в.о. начальника Головного управління Національної поліції у Львівській області Дмитро Загарія.

Після цього, 6 лютого, ГО «Ідея Нації» розгорнула наметове містечко для цілодобового чергування під стінами спиртзаводу для унеможливлення розкрадання державного майна та із вимогою до правоохоронних органів довести цю справу до логічного завершення і покарати всіх винних за заподіяні українському народу збитки у великих обсягах.

10 лютого в мультимедійному центрі ЗІКу у Львові незалежний журналіст Євген Гапич з Івано-Франківська заявив, що має задокументовані фото і відеофайли про те, як бус, в якому знайшли 4 тонни спирту, без жодних на те документів, заїжджав і виїжджав із ДП «Струтинський спиртзавод», та надасть ці факти правоохоронним органам і журналістам.

11 лютого ввечері о 21.00 Львівський окружний адміністративний суд, розглянувши позов Струтинської сільської ради до ГО «Ідея Нації» про заборону мирного зібрання з 12.02.2016 р. до 31.03.2016 р., виніс рішення про залишення позову без розгляду. Тому акція «Стоп – контрабанда!», а саме чергування у наметовому містечку під прохідною ДП «Струтинський спиртзавод» для недопущення розкрадання народної власності триває.

Архіви