ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Як самбірчани першими в Україні створять «Програму подолання загроз особистій безпеці», яку виконуватиме нова поліція та органи місцевого самоврядування. Презентація громадського інтерактивного сайту «Твоя безпечна Львівщина». Поширення досвіду на Україну».

Про це під час прес-конференції розкажуть:

–         Олег Ільків, керівник юридичного відділу Центру правових та політичних досліджень «СІМ», керівник проекту;

–         Сергій Гривняк, заступник начальника штабу ГУМВС України у Львівській області, підполковник міліції;

–         Руслан Тополевський, експерт Центру правових та політичних досліджень "СІМ", доцент Львівського державного університету внутрішніх справ;

–         Віталій Кімак, голова правління громадської організації «Агентство регіонального розвитку Самбірщини».

Організатор прес-конференції – ГО Центр правових та політичних досліджень «СІМ».

Довідка

Метою проекту «Формування та реалізація Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку на Самбірщині» є напрацювання механізму зворотного зв’язку із громадськістю для вирішення проблем громадської безпеки Самбірського району за допомогою взаємодії між органами внутрішніх справ, громадою та місцевою владою (т.зв. моделі «community policing» – громадського порядку).

Саме мешканці кожного села, селища чи міста мають визначати ті пріоритетні напрямки, яким поліція має приділяти особливу увагу, визначати ті загрози безпеці, на яких слід зосередити головну увагу.

Ця діяльність розпочинається з Самбірщини, бо саме тут стартував експеримент зі зміни підходів до діяльності міліції.Однак без активної участі громади в охороні правопорядку її ефективність буде низькою.

За результатами проекту буде сформовано Програму громадських пріоритетів охорони правопорядку. Це сприятиме концентрації міліції на конкретних проблемах громади з охорони правопорядку. Окрім того, передбачається  затвердження Програми з боку керівництва ОВС і місцевої влади – які обов’язки бере на себе кожна сторона.

Для досягнення цих цілей заплановано проведення низки консультацій і обговорень з представниками громадськості та влади, на основі яких буде сформовано ці пріоритети

З виявлених проблем у регіоні, громади визначать найбільш важливі та такі, які потребують термінового вирішення. Ці напрацювання увійдуть до Програми громадських пріоритетів охорони правопорядку на Самбірщині у 2015 – 2016 роках. Після затвердження цієї Програми керівництвом міліції та органами місцевого самоврядування, вона має стати дороговказом для діяльності міліції Самбірщини на найближчі місяці.

Реалізація Програми супроводжуватиметься моніторингом і допомогою з боку громадськості та органів місцевого самоврядування. За результатами реалізації Програми передбачено звітування керівництва органів внутрішніх справ перед громадою Самбірщини.

Після апробування на Львівщині модель «community policing» (громадського порядку) буде запропонована для поширення в Україні.

Архіви