ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Після «очищення» Калуського полігону перевищення зі смертельно-небезпечного гексахлорбензолу сягають у півмільйона разів».

Організатор заходу: МБО «Екологія-Право-Людина».

У прес-конференції братимуть участь представники громадянського суспільства, експерти у сфері охорони довкілля, представники органів державної виконавчої влади, а також запрошуються представники органів місцевого самоврядування, міжнародних організацій, Міністерства екології та природних ресурсів України, Верховної Ради України.

Мета прес-конференції – підвищити рівень поінформованості громадськості про незадовільну екологічну ситуацію на Калуському полігоні після вивезення відходів та рекультивації, спонукати органи державної влади до вжиття невідкладних заходів щодо забезпечення безпечного довкілля та здоров’я мешканцям Калуського району, звернути увагу міжнародної спільноти на всебічний контроль за Калуською проблемою.

Прес-конференція буде сфокусована на екологічній ситуації на Калуському полігоні з цифрами та фактами за результатами власних досліджень, на державному контролі за  вивезенням гексахлорбензолу з Калуша, на тому, що вивозили, а що залишили.   

Довідка

Відходи гексахлорбензолу в Калуші утворилися внаслідок хімічного виробництва.

Гексахлорбензол відповідно до Стокгольмської конвенції про стійкі органічні забруднювачія, яка ратифікована Україною у 2007 році, заборонений до використання у всьому світі, входить до дванадцяти найтоксичніших сполук, стійкий до розкладання, характеризується біоакумуляцією  і є об’єктом  транскордонного перенесення повітрям, водою й мігруючими видами птахів, а також осідає на великій відстані від джерела викиду, нагромаджуючись в екосистемах суходолу та водних екосистемах, а, потрапляючи в організм людей, уражує печінку, центральну нервову і серцево-судинну системи.

Таких відходів з вмістом гексахлорбензолу з Калуського полігону вивезено на знешкодження з 2010 до 2013 року майже 33 тис. тонн. Україною витрачено державних коштів більше як 874 млн. грн. Також за державні кошти на полігоні проведено рекультивацію, висаджено саджанці дерев. Наша організація зробила дослідження на рекультивованих площах Калуського полігону. Результати, які ми отримали,шокуючі: вміст гексахлорбензолу у ґрунтах на рекультивованих площах полігону захмарний.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Алла Войціховська, юрисконсульт 1-ої категорії ЕПЛ

Email: [email protected], тел.: (032) 225-76-82

Софія Шутяк, юрисконсульт 1-ої категорії ЕПЛ

Email: [email protected], тел.: (032) 225-76-82

Архіви