ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Як запровадження з 16 вересня закону про заборону реклами тютюнових виробів позначиться на здоров’ї та гаманцях українців?».

 Учасники:

  • Ганна Гопко, координатор національного проекту «Україна без тютюнового диму», ГО «Життя»;
  • Маряна Блонар, в.о. завідувача сектору контролю реклами та торгівлі на відстані Державної інспекції з питань захисту прав споживачів у Львівській області;
  • Вікторія Збіднякова, в.о. головного лікаря Львівського обласного центру здоров’я;
  • Наталія Лясковець, нарколог Львівського обласного наркологічного диспансеру;
  • Юрій Савчин, головний спеціаліст головного управління освіти та науки Львівської ОДА;
  • Марта Лєсна, начальник відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУМВСУ у Львівській області;
  • Сергій Маруняк, начальник відділу громадської безпеки ГУМВСУ у Львівській області.

На прес-конференції громадськість та представники влади розкажуть про плани контролю за виконанням протитютюнових законів, ефективність заборони реклами для зниження рівня куріння серед населення. А також ознайомлять із тенденціями поширення тютюнокуріння в країні, новими протитютюновими законами, які вступлять у дію до кінця 2012 року. А це – поява на пачках сигарет фотоілюстрацій про наслідки тютюнокуріння (з жовтня) та заборона куріння в приміщеннях закладів ресторанного господарства, культури та спорту (з 17 грудня).

 

Довідка

16 вересня 2012 року вступає в силу Закон № 3778-ІV про заборону реклами, спонсорства та стимулювання продажу тютюнових виробів. Новий закон значно посилює чинну заборону тютюнової реклами на ТБ, радіо та зовнішніх носіях. Відповідно до закону, реклама зникне у місцях продажу (кіосках, супермаркетах), в інтернеті, на маркетингових заходах, молодіжних вечірках, під час яких безкоштовно роздають сигарети. Тютюнові спонсорство та благодійність будуть заборонені.

В Ужгороді, Донецьку, Львові, Сімферополі, Сумах, Черкасах відбудуться прес-конференції на підримку цього закону. А у Києві на сходах Українського дому громадські активісти та відомі українці-підписанти «Маніфесту проти куріння» мітлами змітатимуть з України пастки на мишей, що символізуватиме звільнення країни від сигаретних рекламних пасток в рамках акції «Реклама сигарет, давай прощавай!».

Нагадаємо, що 6 серпня цього року Державна інспекція з питань захисту прав споживачів та громадськість оголосили про об’єднання зусиль для успішного контролю над виконанням антитютюнових законів, здатних знизити рівень поширеності тютюнокуріння та захистити населення від шкідливого впливу тютюнового диму. Свідченням серйозних намірів стало підписання Меморандуму про співпрацю Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів і членів коаліції «За вільну від тютюнового диму Україну».

Архіви