ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Презентація індексу сталості розвитку громадянського суспільства».

Доповідач:

  • Софія Голота, менеджер проектів «Творчого центру ТЦК».

Акредитація журналістів за телефоном: 044 574 64 11, контактна особа – Софія Голота.

Довідка

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) опублікувало 15-те видання індексу сталості НУО  (NGOSI), що зараз має назву « індекс сталості розвитку громадянського суспільства (CSOSI)», для характеристики широкого кола неприбуткових організацій, що діють в регіоні. Цьогорічна публікація охоплює діяльність громадянського суспільства впродовж 2011 календарного року.Упродовж п’ятнадцяти років індекс висвітлює розвиток ОГС в двадцяти дев’яти країнах. У цьому документі розглянуто загальні сприятливі умови для розвитку ОГС з акцентами на правовому середовищі, організаційній спроможності, фінансовій життєздатності, адвокасі, наданні послуг, інфраструктурі та ставленні з боку громадськості.

Зміни в індексі сталості НУО в 2011 році віддзеркалюють негативну економічну ситуацію в усьому світі. Можливості ОГС суттєво залежать від політичної ситуації як національної, так і міжнародної. Можна навести такий приклад національного рівня. Багато країн у 2011 році провели вибори, що зі свого боку вплинуло на середовище, в якому діють НУО. В той же час, ОГС часто відіграють важливу роль у виборчому процесі через тиск на кандидатів для вирішення питань, важливих для їхніх виборців, організацію освіти виборців та спостереження за процесом виборів.

НУО активно відповідають на виклики, з якими зіштовхуються їхні країни, наприклад, паводки в Азербайджані, надання правової допомоги та сприяння розширенню економічних прав жінок у Боснії, проблеми охорони здоров’я в Таджикистані, забезпечення та захист прав інвалідів в Росії.

На презентації останнього видання індексу сталості НУО помічник адміністратора USAID в Європі та Азії, Олександр Пейдж вказав на епохальність події, а саме публікацію такого важливого аналітичного інструменту-дослідження впродовж п’ятнадцяти років. Індекс сталості значно трансформувався з часу його створення – він розширився від висвітлення подій в 21 країні Європи та Азії до охоплення більше, ніж 60 країн в усьому світу. Творчий центр ТЦК має честь співпрацювати з Агентством США з міжнародного розвитку над випуском індексу сталості для України.

 З повною версією звіту можна ознайомитися за посиланням: http://transition.usaid.gov/<wbr></wbr>locations/europe_eurasia/dem_<wbr></wbr>gov/ngoindex/.

Для докладнішого ознайомлення з інформацією про програми Агентства США, будь ласка, відвідайте сайт: www.usaid.gov/. 

 

Архіви