ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

«Повернення світової української зірки – композитора-пісняра Богдана Весоловського в Україну: відкриття першої меморіальної таблиці та презентація компакт-диску».

Учасники:

  • Олег Лесюк, голова Спілки українських мистців Канади (Торонто);
  • Ігор Осташ, екс-посол України в Канаді.

На прес-конференції львівські журналісти матимуть змогу першими в Україні побачити унікальні оригінали нот видатного композитора-пісняра Богдана Весоловського, раритетні вінілові платівки з його творами, давні світлини з сімейного альбома. Учасники заходу зможуть також почути пісні, які увійшли до нового CD-диску композитора, який буде презентовано на прес-конференції.

Прес-конференція відбудеться в рамках міжнародної українсько-канадської культурно-мистецької акції «Прийшов вже час».

Довідка

Богдан Весоловський народився у Відні. Після Першої світової війни родина переїхала до Стрия. Навчався на юридичному факультеті Львівського університету та у Вищому музичному інституті імені Миколи Лисенка. Також закінчив Консульську академію у Відні. Володів кількома іноземними мовами.

Почав писати музику з 16-ти років, а у 22-річному віці створив одну зі своїх найбільш популярних пісень «Прийде ще час». Уже перші музичні твори принесли Богданові Весоловському славу. У 1930-х роках разом зі скрипалем Леонідом Яблонським (Ябцьо) і акордеоністом Анатолієм Кос-Анатольським входив до складу популярної на той час молодіжної «Джаз-капели Яблонського».

За словами пісняра, головним поштовхом до його композиторської творчості став брак української розважальної музики. На той час у Львові домінувала польська музика. Конкурувати з нею можна було тільки якісною українською піснею у різних жанрах.

Пісенна спадщина композитора налічує понад 130 творів. У першому (львівському) періоді творчості вони написані, переважно, в жанрах танго, фокстроту, легкого вальсу. Змістом віршових текстів цих пісень була, найчастіше, любовна лірика. У наступні роки пісні Весоловського набули громадянського звучання («Лети, тужлива пісне» та «Чар карпатських гір»). Пісні Весоловського після Другої світової війни виконували також в Україні, але як твори «невідомого автора».

У 1938 році Богдан Весоловський виїхав до Закарпаття. А звідти, рятуючись від політичних репресій, із дружиною та двома синами емігрував до Канади. За кордоном він до самої смерті у 1971 році працював головним редактором української редакції міжнародного канадського радіо в Монреалі.

Прах композитора покоїться в родинному склепі в Стрию.

Архіви