ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЯ

з нагоди презентації першої в Україні книги про мистецтво народного художника Канади, українця Василя Курилика – “Страсті Христові”.

Спікери:

  • отець-доктор Іван Дацько, президент Інституту екуменічних студій УКУ;

  • Христина Береговська, докторант Львівської національної академії мистецтв, автор книги;

  • Ненсі Курелек, сестра Василя Курилика;

  • Оксана Винницька, почесний консул Канади у Львові.

Автор ідеї публікації книги – мистецтвознавець, доктор Христина Береговська. До реалізації задуму долучився Інститут екуменічних студій Українського католицького університету.

Довідка

Курилик – єдиний митець, котрий вірш за віршем проілюстрував Страсті Христові за Євангелієм від Матея. Серія складається зi 160 творів, які сьогодні зберігають у музеї “Ніагара Фолз”, Канада. Книгу публікують чотирма мовами – українською, англійською, французькою та іспанською.

Видання «Страсті Христові» є першою книгою в Україні про мистецтво Василя Курилика. Натомість в Канаді про нього написано і видано 36 книг.

Художник створив майже 10 тисяч творів живопису і графіки.

Також він є народним художником Канади, який малював перших різнонаціональних емігрантів: українців, поляків, євреїв, французів, ірландців, ескімосів. Василь Курилик – єдиний художник українського походження, твори якого постійно виставляють у резиденції Генерал-губернатора Канади – Rideau Hall. Ottawa.

Презентація книги відбудеться у вівторок, 19 червня, о 16.00 у Храмі Пресвятої Євхаристії (Домініканський собор).

Архіви