137 постраждалих у Скнилівській трагедії звернулися до Європейського суду з прав людини з вимогою визнати порушення їх прав з боку України. Цього року є шанси, що рішення буде ухвалене на користь постраждалих. Про це сьогодні, 17 липня, під час засідання прес-клуб повідомив юрист, представник потерпілих в Європейському суді з прав людини, координатор ГО "Гармонія та порядок" Дмитро Гудима.
Більше того, юрист сподівається, що сума компенсації буде не меншою, аніж ті кошти, які Україна добровільно виплатила громадянам Росії та Ізраїлю, які втратили близьких внаслідок падіння пасажирського літака на Чорним морем. У літак, як відомо, поцілила українська військова ракета.
«Україна добровільно виплатила по 200 тис. доларів за кожного, а українці повинні поневірятися по судах, щоб держава компенсувала моральні і матеріальні втрати. Має місце дискримінація з боку України своїх громадян», – сказав юрист.
Представники потерпілих наголошують на тому, що рішення українських судів щодо виплат потерпілим у Скнилівській трагедії були не завжди адекватними. Суди не вникали у ситуацію кожної родини, тому виходило так, що компенсація за загиблих подекуди була меншою, ніж за тілесні ушкодження середньої важкості.
«За загиблих сплачували 100 грн на сю сім`ю, не досліджуючи степінь спорідненості. Тож мати, яка втратила дитину, могла оримати і 10 тис. грн, розділивши компенсацію з рештою членів сімї`ї. Донька, в якої загинула мати , отримала 20 тис. грн. а брат матері, який дорослий і живе окремо, 100 тис. грн на свою сім`ю. Водночас людина з тілесними ушкодженнями середньої важкості – 250 тис. грн», – говоритьадвокат, представник потерпілих у національних судах і в Європейському суді з прав людини Світлана Хилюк.
Навіть ці кошти, додала вона, потерпілі отримують від держави із запізненнями та не в повному обсязі.
Європейський суд розділив провадження на 30 справ і прийматиме рішення окремо по кожній родині, заважив Дмитро Гудима.
Рішення європейського суду можливе ще цього року, стверджує юрист. Втім, коли потерпілі отримають компенсації, залежатиме від того, чи висловить Україна заперечення, які саме і коли вони будуть розглянуті.