ПОЛОЖЕННЯ про конкурс журналістських робіт на тему ВДЕ (відновлюваних джерел енергії)

І. Загальні положення

Конкурс журналістських робіт на тему ВДЕ (відновлюваних джерел енергії (далі – Конкурс)  проводиться в рамках реалізації грантової ініціативи ВОГО «Вінницький пресклуб» «Освіта з питань відновлювальних джерел енергії для регіональних журналістів» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Мета Конкурсу

Підвищити обізнаність населення України в енергетичному секторі, зокрема, щодо розвитку в Україні відновлюваної енергетики і розуміння переваг використання ВДЕ у декарбонізації економіки,  а також інформування громад про кращі практики, ініціативи та перспективи розвитку цієї галузі в країні та регіоні зокрема через матеріали, розміщені у друкованих та електронних засобах масової інформації (далі – ЗМІ).

Завдання Конкурсу

  • Збільшення кількості та що ще більш важливо – якості інформаційних матеріалів у ЗМІ щодо розвитку відновлюваної енергетики та розуміння переваг використання ВДЕ у декарбонізації економіки
  • Покращення розуміння ВДЕ тематики регіональними журналістами та місцевими ЗМІ з метою заохочення журналістів та ЗМІ до висвітлення цієї тематики.
  • Поширення позитивного досвіду впровадження ВДЕ, а також кращих практик ефективного використання  відновлюваних джерел енергії.
  • Привернення уваги цільових аудиторій у регіоні та  місцевих зацікавлених сторін до широкого спектру аспектів перспектив розвитку ВДЕ.

ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Тематика Конкурсу

  На Конкурс приймаються роботи (далі – конкурсні роботи) з тематики щодо розвитку ВДЕякі висвітлюють різні аспекти цього процесу, в тому числі:

  • мету, цілі та завдання розвитку «зеленої енергетики», національний досвід з цього питання;
  • процес розвитку ВДЕ в Україні та регіонах;
  • перспективи і виклики розвитку відновлюваної енергетики в Україні
  • кращі практики використання ВДЕ.

Вимоги до конкурсних робіт

               Подані конкурсні роботи повинні відповідати наступним основним вимогам та критеріям:

  • фахово висвітлювати тематику, коректно відтворювати уточнені факти і використані дані, застосовуючи необхідну термінологію;
  • містити актуальну інформацію, яка сприятиме розумінню суті розвитку ВДЕ, висвітлюватиме кращі практики ВДЕ (на практичних прикладах реалізованих проєктів, програм, корисних ініціатив тощо);
  • автори конкурсних  робіт мають дотримуватись етичних норм та стандартів журналістики (баланс думок і точок зору, об’єктивність, достовірність (посилання на джерела), відокремлення фактів від коментарів, точність, повнота представлення фактів та інформації тощо);
  • інформація у конкурсних роботах має бути викладена оригінально, креативно, з авторським підходом, враховуючи жанр і цільову аудиторію.

Учасники Конкурсу

         Учасниками Конкурсу є автори конкурсних робіт, розміщених у друкованих та електронних ЗМІ усіх типів (теле- та радіокомпанії, друковані та онлайн-медіа) та форм власності (приватної, комунальної), а також журналісти-фрілансери, матеріали яких були опубліковані або транслювалися на онлайн платформах інтернет-ЗМІ.

Конкурс проводиться та його переможці визначаються в 3-х номінаціях:  І, ІІ, ІІІ місця і нагороджуються цінними подарунками.

Призовий фонд конкурсу:
🏆перше місце – один Apple iPhone
🏆друге місце – два Apple Watch
🏆третє місце – три зовнішніх жорстких диски

Терміни проведення Конкурсу

               Дата початку Конкурсу – 24 січня 2022 року. Конкурсні роботи приймаються до 22 квітня 2022 року.

Конкурсні роботи мають бути опублікованими вперше в регіональних ЗМІ у період з 1 жовтня 2021 до 15 квітня 2022 року.

З 16 квітня 2022 року до 14 травня 2022 року конкурсні заявки (у вигляді заповненої гугл-форми) розглядаються Конкурсною радою, яка проводить їхнє оцінювання та визначає переможців.

Умови участі у Конкурсі

Для участі в Конкурсі необхідно до 22 квітня 2022 року:

– надіслати свої конкурсні роботи на адресу [email protected] у вигляді посилання на конкурсні  роботи

– заповнити  коротку аплікаційну форму за посиланнямhttps://forms.gle/misLEMcPpoVuGk5GA   – прізвище, ім’я, по-батькові журналіста, назва ЗМІ, дата оприлюднення матеріалу, контактний телефон  та адреса електронної пошти.

Процедура оцінювання конкурсних робіт

Оцінювання конкурсних робіт та визначення переможців проводиться Конкурсною радою, до складу якої входять фахові  експерти  у сфері медіа та енергетики, зокрема ВДЕ.

Рішення Конкурсної ради приймається на засіданні відкритим голосуванням простою  більшістю голосів. У разі однакової кількості  голосів – голос головуючого на засіданні є вирішальним.

Рішення Конкурсної ради оформлюється протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Конкурсної ради.

 Порядок нагородження переможців конкурсу

Церемонія нагородження переможців Конкурсу запланована не пізніше 6 червня 2022 року.

В допомогу наші 10-хвилинні відеоуроки!
Лекція №1: Історія відновлювальної енергетики – https://www.youtube.com/watch?v=68BtlH9-wpw&t=1s
Лекція №2: Електроенергетична система –  https://www.youtube.com/watch?v=6ItLjdiP2CU
Лекція №3: Стимуляція розвитку. “Зелений тариф” та аукціони – https://www.youtube.com/watch?v=m60vidHmfwY&t=256s
Лекція №4: Тренди майбутнього – ВДЕ – https://www.youtube.com/watch?v=5lvttfuRTQA&t=2s
Архіви