Після нового року абоненти без лічильника залишаться без газу

З 1 січня 2016 року споживачам, які використовують газову плиту та газовий водонагрівач, але не мають лічильника, будуть перекривати газопостачання. Таких мешканців у Львівській області залишилося 8 тисяч.

Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему:  «Чому частина споживачів у 2016 році може залишитися без газопостачання?», повідомив перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король.

– Загалом по області абонентів, які використовують газ тільки для приготування їжі та підігріву води, є сорок тисяч. До закінчення року нам треба встановити ще 8 тисяч лічильників. Хочу нагадати, що  встановлення лічильника і сам лічильник є безкоштовними для мешканців, – каже він.

За його словами, ПАТ «Львівгаз» змушений встановлювати ці лічильники, виконуючи закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу». На сьогодні найбільше небажаючих встановлювати лічильники є саме у Львові, Стрию та Червонограді. З восьми тисяч таких –  6 900 абонентів.

Як стверджує начальник управління експлуатації газового господарства Львова Павло Сербан, що ближче до закінчення року, то складніше це робити.

– Залишилися ті адреси, де технічно складно зробити. Або ж люди, які з незрозумілих причин не допускають майстрів на встановлення лічильників, – каже він.

Проте, він застерігає, що через тих абонентів, які відмовляться від встановлення лічильників, зможуть залишитися без газу і ті, хто має лічильник.

– Ми не можемо відімкнути одну квартиру. Ми мусимо відмикати стояк, де 4-5-9 квартир, – каже Павло Сербан.

За його словами, якщо мешканець відмовляється від монтажу лічильника, то складають акт. І, згідно з цим актом, після 1 січня 2016 року мешканець буде від’єднаний від газопостачання. А з ним і всі мешканці будинку на стояку. Свої дії газовики мотивують «Правилами безпеки газомонтажних робіт, п 7.1», який дозволяє їм відмикати всіх, незважаючи на будь-які обставини.

– Ми мусимо ставити заглушку на весь стояк. Проте відімкнути від газу – легко. Набагато важче потім під’єднати. Адже майстрам треба потрапити до кожної квартири і перевірити, щоби всі газові прилади були від’єднані, аби чогось не сталося, – каже він.

Начальник управління експлуатації газового господарства Львова стверджує, що газовики розмовляють з мешканцями, переконують. Трапляється, що мешканець уже погодився. приїжджає бригада на встановлення, а квартира зачинена – абонент передумав.

– Причини відмови різні. Хтось не хоче меблі розбирати, комусь той лічильник інтер’єр псує. На сьогодні вже маємо відсотків 30 вже актів про відмову, – каже він.
 «Львівгаз» має досвід відрізання від газу боржників, який активно використовував у 2000-х роках. І тоді, відрізаючи боржника від газу, не зачіпали інших мешканців. Тобто, не використовували метод колективної відповідальності.

– Я не кажу, що ми так відразу, 1 січня, повід’єднуємо тих, хто без лічильника і їхніх  сусідів. Я сподіваюся, що ми зможемо переконати абонентів. І тільки тоді будемо звертатися до більш радикальних методів, – обіцяє Володимир Король.  

Голова Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження Роман Співак вважає, що переконати можна будь-кого. Просто з людьми треба говорити.

– Ми йдемо до Європи. А хай спробує європеєць сказати у себе, що він не хоче встановлювати лічильника. Та йому такого навіть до голови не прийде, – каже Роман Співак.

Архіви