Переатестацію керівників львівської поліції призупинили у Києві через невідповідність у наказах, – громадський активіст

23 червня, в четвер, у Києві було призупинено переатестацію керівного складу Національної поліції у Львівській області. Це відбулося, через те, що виявили певну невідповідність у деяких наказах щодо формування складу атестаційних комісій.

Про це сьогодні, 29 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Уроки процесу атестації керівництва львівської поліції для її реформування”,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області Рустам Курбанов.

За його словами, це відбулося, через те, що виявили певну невідповідність у деяких наказах щодо формування складу атестаційних комісій. 

– Так, один із представників громадського сектору, Руслан Тополевський, не зміг виїхати до Києва, щоби працювати в цій комісії. Йому повідомили занадто пізно, він вже мав свої плани. Тому довелося його терміново замінити іншим. Проте МВС не оформили правильно накази, – розповідає офіційну версію призупинення атестації Рустам Курбанов. 

На думку Руслана Курбанова, сталося це через те, що склад комісій надто пізно оприлюднили. 

– Якщо порівняти Львівщину із Закарпаттям, то список членів їхньої комісії оприлюднили ще 6 червня. Хоча атестацію закарпатські поліціянти проходили 22 червня. А ось членам комісії з громадського сектору зі Львова повідомили тільки 21 червня, – каже громадський активіст. 

Курбанов нагадав, що три тижні тому відбувся добір громадських активістів до атестаційних комісій. Добирали їх радник міністра МВС,заступник начальника управління з кадрового забезпечення поліції, представник спонсора переатестації з підрозділу департаменту юстиції США – ICTAP та представник громадського сектору.

– Вони проводили співбесіди з громадськими активістами кілька днів. Але результати цих співбесід не були оприлюднені. Тому, як вони добирали, ми не знаємо, – повідомляє голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області. 

Рустам Курбанов також подавав заявку щодо участі у атестаційній комісії. Він нагадав, що 365 громадських активістів Львова та області виявили бажання працювати в атестаційних комісіях. А до складу атестаційних комісій потрапив лищше один із 31-го члена громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області.

– Комісія, яка приїхала з Києва, відбирати активістів до атестаційних комісій, складалася з шести осіб. Запрошували до кімнати по п’ять осіб, спілкувалися колективно. Питали – що ми очікуємо від цієї атестації, від реформи. Який у нас є досвід. І питали дозволу подивитися в інтернеті, що пишуть про нас, про громадську організацію. Це був один з критеріїв, – розповів Рустам Курбанов, який, як стало відомо "Щоденному Львову", не має сторінки у Фейсбуку. 
Повертаючись до розмови про призупинену атестацію, колишній видавець і головний редактор газети "Суботня пошта" Рустам Курбанов сказав, що не розуміє, чому через заміну одного громадського активіста на другого було зірвано-перенесено всю атестацію.

– Громадські активісти беруть участь добровільно. Вони можуть погодитися, а можуть відмовитися. Робота комісії від цього не постраждає. Тому цього одного активіста, на якого не було наказу, можна було просто вивести зі складу комісії. І далі працювати. Тим більше, що у двох інших комісіях таких проблем не виникло, – зауважив він.   

Руслан Курбанов каже, що атестацію для львівського керівництва поліції перенесли на понеділок, 4 липня. А всі результати співбесід – анульовано. 

– Результати тестів дійсні. За попередньою інформацією, але це не факт, буде анульовано лише результати співбесід з атестаційними комісіями, – уточнив він. 
Щоправда, голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області не розуміє, навіщо ще раз "співбесідувати" тих, з ким вже розмова була. 

– Співбесіди відбулися, склад комісій залишається той самий. У членів комісії вже є суб’єктивна думка щодо тих, з ким вже провели співбесіду, – сказав Рустам Курбанов. 

Громадський активіст каже, що якщо цього разу все пройде без ускладнень, то ті працівники поліції, які будуть рекомендовані до звільнення, матимуть п’ять днів на апеляцію. А атестація для інших працівників поліції у Львівській області після цього розпочнеться через два тижні, якщо вести відлік з наступного понеділка. 

Архіви