Громадські активісти, які атестують поліціянтів Львівщини, зобов’язані бути відкритими

Громадські активісти, які дали "підписку про нерозголошення інформації" про те, що відбулося під час призупиненої минулого тижня у Києві атестації керівництва Національної поліції у Львівській області, фактично самоусунулися від процесу переатестації.

Про це сьогодні, 29 червня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: “Уроки процесу атестації керівництва львівської поліції для її реформування”,  яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив член громадської ради при Львівській обласній державній адміністрації, голова громадської ради при колишньому УМВСУ у Львівській області Рустам Курбанов.
– Мені є з чим порівнювати. Тому що ми рік тому працювали під час відбору поліціянтів до патрульної поліції Львова. Там також вимагали від нас не розголошувати таємниці. Ми не пішли на це. Коли ми побачили, що одна з працівниць комісії з Києва привела на співбесіду людину, яку ми «забракували» в одній із комісій, ми заявили з цього приводу протест. Нам відповіли: «Ви зобов’язані про це не розповідати», – згадує він.
І тоді, за його словами, члени комісії всі чернеткові дані, які мали, виклали в інтернет. Для того, щоби кандидати могли знайти себе у списках і дізнатися  свої результати.
– Я вважаю таку поведінку більш правильною для громадського сектору. Добре, що вони (члени атестаційних комісій – ЩЛ) не дали підписку про невиїзд, – каже Рустам Курбанов. 
Він зауважив, що така закритість породжує не тільки чутки, але й негативні наслідки правового складу, в тому числі й підозри про можливу корупцію.  
Нагадаємо, що 22 та 23 червня 2016 року 31 керівник поліції у Львівській області проходили переатестацію. Проте в один момент процедуру призупинили. Досі немає жодних офіційних пояснень з цього приводу. На запрошення Львівського прес-клубу взяти участь в обговоренні процесу атестації під час прес-конференції у проекті "Прес-клуб реформ" члени атестаційних комісій-представники громадськості від Львівщини відповіли відмовою нібито через дану ними якусь підписку про нерозголошення інформації.

Рустам Курбанов, який також подавав свою кандидатуру до складу атестаційних комісій поліціянтів, але не був відібраний туди комісією Міністерства внутрішніх справ, закликав ЗМІ відрядити своїх журналістів до Києва для спостереження за роботою атестаційних кломісій, яку вони відновлять з понеділка, 4 липня. Таке право надає журналістам інструкція МВСУ, затверджена наказом міністра Арсена Авакова, принйята у листопаді 2015 року щодо форми проведення атестації.

За неофіційною інформацією, з наступного понеділка будуть заново атестувати всіх тих, хто мав пройти, і хто вже пройшов атестацію 23 червня. На час написання цієї інформації цей список на офіційному сайті ГУ НП у Львівській області не відкривався.

Архіви