Влада після децентралізації повинна бути в руках громади. Але на цей момент важко сказати, чи так воно буде.
Про це сьогодні, 12 жовтня, під час публічних дебатів на тему: «У чиїх руках опиниться місцева влада після децентралізації. Хто і як її контролюватиме?», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив голова ГО ІПЦ «Наше право» Андрій Лепак.
– Зараз йдуть місцеві вибори. Але кандидати не дуже показують інтерес до місцевості та місцевої політики. Їх, чомусь, більше цікавить, що діється на Донбасі чи в Одесі.
Я би порадив нашим кандидатам не боятися громади. Наша громада наймудріша і завжди знає, що робити, – каже він.
На думку кандидата в депутати ЛМР від партії «Громадянська позиція» Юрія Кужелюка, позитив цієї реформи в тому, що це не робиться насильно, як це намагався зробити ще за часів Ющенка Роман Безсмертний.
– На ці вибори ми будемо мати перший такий експеримент по тих громадах, які вирішили об’єднатися добровільно чи напівдобровільно. І лише після того, коли ми побачимо результати цього експерименту, можна робити другий крок, виправивши ті недоліки і проаналізувавши ті плюси і покращення, які ми отримаємо,- каже він.
Натомість представник Української галицької партії Богдан Панкевич вважає, що владу спробують утримати у своїх руках олігархи.
– У нас гіперцентралізована держава. І як би нам не було прикро, на 24-у році Незалежності у нас – пострадянська система влади. І тому олігархічні партії і місцеві мініолігархи дуже бажають, щоби ця влада не вислизнула з їхніх рук. І бажають далі, через різних своїх активістів, через заходження у місцеві ради залишити контроль над тими ресурсами, які вони мали під своїм контролем у попередні роки. Оскільки в нас влада є системою закритого доступу. Тобто, хто є свій у владі, тому можна все. А всілякі конкурентні основи, аукціони – це не наш формат, – каже він.