Олігархи хочуть виграти вибори за рахунок пасивних виборців, – соціолог

Зважаючи на складний виборчий закон, олігархат розігрує карту «низької активності виборців». Через це можуть не пройти до рад партії з відсотком, який трохи більший від планки прохідного бар’єру. Уже є сигнали, що знижується готовність громадян прийти на вибори, є досить високий відсоток людей, які категорично на вибори не прийдуть. І за низької явки на вибори виграє тільки олігархат.

Про це сьогодні, 20 жовтня, під час прес-конференції Львівської крайової організації Народного Руху України, яка відбулася у Львівському прес-клубі,  повідомив соціолог Володимир Подгорнов.

До такої партії, яка може мати високий рейтинг, але опинилася перед загрозою не пройти в місцеві ради через низьку активність виборців, він зараховує і НРУ.

– Я бачу позитивну тенденцію, поступово ця політична сила дозволяє подолати їй 5% бар’єр і, навіть, мати деякий запас. На минулих виборах була ситуація, коли з 0,2% Рух подолав бар’єр більше, ніж в 5%. Це через те, що є активна робота і сильні кандидати,- каже соціолог.

За його словами, фактом залишається те, що в Старому Самборі, в Буському районі, в Перемишлянському, Сокальському, в Червонограді, Стрийському районі, в Дрогобичі і в районі, в Миколаєві і районі позиції НРУ достатньо сильні і дають підстави вважати, що він може стати відкриттям поточного політичного сезону.

За словами кандидата до львівської облради від НРУ Оксани Клим, волонтера, яка часто їздить в зону АТО,  її дивує пасивність виборців у Львові.

– Ми дуже часто їздимо на Схід. І коли ти чуєш тут, у мирному Львові: «Я не піду на вибори», то стає боляче. Вам не треба ночувати в окопі, їсти солдатську їжу, вам треба тільки встати з дивана і піти на вибори., – каже вона.

Вона каже, що окремі партії та політики дуже активно борються за голоси виборців.

– Я не могла собі уявити, що на Сході такі шалені кошти вирачають на політичну рекламу. Там маса будинків розвалених, люди не готові туди повертатися. Але політики там балотуються, це змушує задумуватися, – каже Оксана Клим.

Соціолог Володимир Подгорнов зазначає, що найбільший рейтинг на Львівщині мають провладні партії.

– З іншого боку, їхній авторитет в загальноукраїнському просторі дещо падає. Але на сьогодні у нас, за законом, влада – це ті партії, які складають провладну коаліцію. І виглядає так, що в цій коаліції є ніби опозиція, яка ніби відповідальності за всі ці процеси не несе. Це виглядає так, ніби Янукович ворогував з Тігіпком. Це – вищий політичний пілотаж – досягнути такого успіху, щоби не нести відповідальності за те, що відбувається в області, у Львові, в Україні і при тому бути в опозиції і мати ще й високий рейтинг. Це – досить цікава ситуація, – каже він.

Також соціолог вважає, що під час виборів будуть використовувати певні можливості і територіальних комісій, і можливості підрахунку, і можуть бути виправлення чи неправильно заповнені бюлетені.

– Якщо відсоток зіпсованих бюлетенів буде високим, то ми не можемо знати, чи це – фальсифікації, чи це неуважність. Хоча досвід показує, що як тільки цей показник перевищує допустиму похибку в 2-2,5%, ми сміливо можемо говорити про втручання суб’єктивного фактору, – каже він.

Архіви