Про це сьогодні, 23 листопада, під час прес-конференції на тему: «Старт у Львові Всеукраїнської комунікаційної кампанії «КонституціЯ», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив експерт з публічного права, голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко
Експерт підрахував скільки орієнтовно часу піде на цей процес.
– Треба ще провести референдум, на це піде два місці. Після цього – підготовка та проведення виборів. Це – ще три місяці. Потім – працювати члени конституанти будуть від трьох до шести місяців. І – заключний референдум із затвердження нової Конституції. Тобто, наприкінці наступного року, в листопаді-грудні 2016-го ми можемо отримати нову Конституцію, – каже він.
Далі хід історії України, за його словами, прогнозований.
– Тоді, відповідно з тією Конституцією, можна оголошувати нові парламентські вибори на весну 2017 року. А восени 2017 року проводити місцеві вибори, так як і було заплановано за законопроектом щодо внесення змін до Конституції щодо децентралізації, – каже він.
Якщо ж, за словами Ігоря Коліушка, парламент проголосує зміни до Конституції, то влада продемонструє, що контролює ситуацію і проводить реформи.
– Тоді в парламенті за цей закон не проголосують. Але можна йти зовсім революційним шляхом. Тобто висувати на референдум сам законопроект і другим питанням ставити – «Чи довіряєте ви, щоби цю Конституцію розробила конституанта, яка обирається за таким-то законопроектом». Але це революційний шлях і перспективи його – незначні, якщо влада буде протистояти цьому, – каже він.