Негатив візової процедури в Генконсульстві РП у Львові – «віртуальна» черга, – експерт

Одним із найбільших негативів, з яким зіштовхуються українці під час проходження візової процедури у Генеральному консульстві Республіки Польща у Львові, є так звана «віртуальна» черга, коли громадяни не можуть зареєструватися в консульстві. Ситуацію із цим не покращило навіть відкриття візового центру.

На цьому 26 листопада на прес-конференції наголосив голова Львівського юридичного товариства, представник громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» у Львові Андрій Лепак.

Він розповів, що цьогоріч вони вже вчетверте в межах громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» проводили дослідження щодо проблем міграційного потенціалу візової політики та процедур. Зокрема, у липні-серпні проводилось громадське оцінювання візової політики генеральних консульств Республіки Польща та Чеської республіки, що розташовані у Львові, а також візового центру Польщі у Львові.

Андрій Лепак наголосив, що за чотири роки зросла кількість віз, які видало Генконсульство Польщі у Львові. Це, з його слів, є позитивом, але разом із тим можна зафіксувати ряд проблем у візових процедурах консульства.

«Перш за все, це черга. Попередніми роками це була «жива» черга. З червня торік – «віртуальна», коли громадяни не можуть зареєструватися в консульстві. Цю ситуацію мало покращити відкриття візового центру, проте бачимо, що, на жаль, не відбулося такої тотальної розгрузки. Скажімо, якщо ми хочемо отримати Шенгенську візу, то для того, щоб зараз зареєструватися на подачу документів у консульстві, потрібно чекати до кінця січня. Якщо національну візу – до середини січня», – розповів Лепак.

З його слів, у серпні виникла проблема, що у візовому центрі неможливо було подати документи через Інтернет. «Віртуальна» черга – це один із найбільших негативів, з яким зіштовхуються наші громадяни. Чому вони змушені стільки чекати?», – підкреслив він.

«Ми б рекомендували МЗС Польщі провести комплексну перевірку цієї ситуації… Консульство обслуговує 39% заявників, які хочуть отримати візу, решту – візовий центр. Чому громадяни змушені платити більшу ціну за отримання візи, оскільки вони платять ще й за посередницькі послуги, які виконує візовий центр (становлять близько 200 грн)?», – додав представник громадської ініціативи «Європа без бар’єрів» у Львові.

Архіви