Найчастіше заміни у виборчкомах Львівщини робили дев’ять кандидатів у Президенти

Заміни в ДВК відбувались із першого дня їхньої роботи. Найчастіше їх здійснювали за поданнями Романа Безсмертного, Василя Журавльова, Володимира Петрова, Юлії Тимошенко, Руслана Кошулинського, Олександра Шевченка, Володимира Зеленського, Олександра Соловйова, Юрій Кармазіна.

Про це сьогодні, 29 березня, на прес-конференції на тему: “Львівщина напередодні виборів: перебіг виборчої кампанії, порушення, ризики", яка відбулася у Львівському прес-клубі, охарактеризував виборчу кампанію координатор кампанії спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" за виборами Львівській області Тарас Радь. 

“В ОВК Львівщини мають своїх представників мають 36 з-поміж 39 кандидатів. Незважаючи на те, що у складі кожної з них понад 30 членів, попри побоювання, які ми висловлювали раніше,  проблем із кворумом не прослідковується Комісії №115, 116, 119, 120, 123 та 126 працюють злагоджено і продуктивно, водночас №117, 118, 121, 122, 124 та 125 здаються конфліктними і погано організованими”. Експерт вбачає причину в безвідповідальному ставленні до своїх обов’язків деяких голів та секретарів комісій. 

Щодо утворення і початку роботи дільничних виборчих комісій, Тарас Радь нагадав, що 12 березня окружні виборчі комісії Львівщини утворили дільничні виборчі комісії. До них увійшли представники 26 із 39 кандидатів в Президенти. Усього в межах області розпочали роботу 2 134 ДВК. Практично всі комісії сформували на основі подань кандидатів. 

Експерт зазначив: “На етапі реєстрації подань щодо кандидатур до складу ДВК від кандидатів в Президенти ми фіксували чимало порушень. Одне з них: відсутність у поданнях підписів довірених осіб кандидатів, відсутність підписів людей, у їхніх заявах про згоду брати участь в роботі комісій, а також копій їхніх паспортів”  Відомі випадки, коли ці заяви писали інші особи, часом, без відома людей, кандидатури яких подавались, розповів Тарас Радь. Деколи одні й ті самі люди фігурували у поданнях від різних кандидатів, зазначив експерт. 

“Іншою проблемою, яку ми виявили, була відсутність у поданнях дат народження майбутніх членів ДВК, дільниць, на яких вони мають працювати, тощо, — додав Радь. — Також траплялись випадки, коли довірена особа одного кандидата приносила подання кількох інших кандидатів, крім свого, що може свідчити про своєрідну координацію дій між представниками певних кандидатів”.

Він також повідомив, що заміни в ДВК відбувались із першого дня їхньої роботи. Найчастіше їх здійснювали за поданнями Романа Безсмертного, Василя Журавльова,Володимира Петрова, Юлії Тимошенко, Руслана Кошулинського, Олександра Шевченка, Володимира Зеленського, Олександра Соловйова, Юрій Кармазіна.

Архіви