Нардепи подали 7300 законопроектів, розглянуть лише 11% – експерт у Львові

За два роки роботи нової Верховної Ради народні депутати встигли подати 7300 законопроектів та постанов. Але реально з них будуть розглянуті не більше, ніж 11 відсотків.

Про це сьогодні, 2 грудня, під час публічної дискусія на тему: «Депутати-мажоритарники Львівщини: здобутки за рік роботи», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Неберикут.

– Зрозуміло, що розглянути таку кількість законопроектів фізично просто неможливо. Отже, хтось зробив непотрібну роботу. Тому що над ними працюють помічники депутатів, радники та експерти, – каже аналітик.

Що стосується законопроектів, які вносить уряд або Президент, то це – не більше ста за каденцію.  Проте, половина з них, які подала адміністрація Президента, стали законами. А з пропозицій уряду були проголосовані 80 відсотків. 

– Зараз у нас є чинними 516 законів. У половини з них авторами є народні депутатати. Ще 34 – запропонував уряд і 15 – адміністрація Президента.  Це означає, що найбільша відповідальність за те, що відбувається в країні, лежить на депутатах, – зауважив Олександр Неберикут.

Також, за його спостереженнями, 70 законів запропонували депутати від БПП, 58 – депутати від «Народного фронту».
Експерт також зауважив, що під час голосування за законопроекти, «Самопоміч» і Радикальна партія частіше голосують проти, «Опозиційний блок» не голосує взагалі.

– Тут простежується політика партій – голосувати проти або взагалі не голосувати, – резюмує аналітик громадянської мережі «Опора».

ДовідкаУ 2016 році у 24 областях та м. Києві ГМ «ОПОРА» реалізує інформаційно-просвітницький та моніторинговий проект, який здійснюється у рамках програми USAID «РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», що виконується фондом «Східна Європа». Проект спрямований на залучення громадян до парламентського процесу, підвищення їх поінформованості про діяльність Верховної Ради України, парламентських партій та народних депутатів України. Відбір депутатів діяльність яких моніторять, відбувався за критеріями пропорційного представництва всіх парламентських сил, гендерного представництва, попередніх показників активності в окрузі.

Архіви