На виборах до Львівської міської ради «Свободу» наздоганяє «Фронт змін», – соціологія

Володимир Подгорнов

Згідно з результатами опитування 16,25% львів’ян готові віддати свій голос за ВО «Свобода»на виборах до Львівської міської ради. Про це сьогдні, 14 грудня, під час прес-конференції у Львівському прес-клубі повідомив соціолог Володимир Подгорнов.

За його словами, трохи менше мешканців Львова підтримало б політичну партію «Фронт змін» (14,75%). Значною підтримкою серед населення міста користуються ВО «Батьківщина» (10,5%) і політична партія «УДАР Віталія Кличка» (8,5%). Водночас11%опитаних не підтримують жодну з політичних сил і ще 17 %не визначились щодо цього питання.

Варто також зазначити, що такі партії як ВО «Свобода», ВО Батьківщина і «УДАР Віталія Кличка» користуються підтримкою серед молоді до тридцяти років. Політичну партію «Фронт змін» підтримують респонденти, в основному,яким більше сорока років. За політичну партію «УДАР Віталія Кличка» та ВО «Свобода» готові голосувати здебільшого чоловіки, а за «Фронт змін» і ВО «Батьківщина» – жінки. Серед робітників і технічного персоналу найбільшою підтримкою користуються партії ВО «Свобода» і «УДАР Віталія Кличка». Серед найбідніших верств населення м. Львова перше місце на виборах до Львівської міської ради між собою розділяють ВО «Свобода» і «Фронт змін».

Якщо взяти до уваги лише тих, хто визначився і піде на вибори, то голоси виборців розподілились би таким чином: ВО «Свобода» – 21,60%, Фронт змiн – 19,60%, ВО «Батькiвщина» – 14%, Політична партія «УДАР Вiталiя Кличка» – 11,30%, Партiя регiонiв – 5%, Політична партія Громадянська позицiя – 4%, Наша Україна – 4%. Проти всiх проголосувало б 14,60% респондентів.

Довідка.

Дослідження проводив Український фонд «Громадська думка». Терміни проведення дослідження— 10 листопада – 10 грудня 2011 року. Генеральною сукупністю дослідження було населення Львова віком від 18 років і старші.Обсяг вибіркової сукупності становив 400 респондентів. Вибіркова сукупність відображає генеральну сукупність за такими основними соцiально-демогpафiчними показниками як: вік, стать та освіта. Для збору інформації застосовувалось стандартизоване інтерв’ю “обличчям до обличчя” в оселі респондента. Помилка репрезентативності дослідженнястановить +/- 2,8 %.

Архіви