На день народження Шевченка львів’ян кличуть на віче

9 березня, у день народження Шевченка, о 12.30 всі патріотичні сили Львова зберуться біля пам’ятника Т. Шевченку, щоб сказати досить політиці теперішньої влади і висловити бажання жити і будувати Україну за заповітами Кобзаря.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив директор ГО «Інститут національної пам’яті» Володимир Парубій.

«Ситуація в країні є катастрофічною. Соціальний рівень життя людей нікого не задовольняє. Йде занепад. Велика кількість українців розуміє, що так жити не можна, але дивина – немає протесту мас. Всі мовчать, бо або налякані, або бояться влади. Влада кримінально-українофобська. Це режим проти народу, його культури, історії, мови. Тому єдиний вихід – це масові акції», – заявив один із організаторів віча, член президії Конгресу інтелігенції Львівщини, професор, письменник Любомир Сеник.

Він додав, що українцям постійно шукають лідера, який би підняв маси, але таким беззаперечно був, є і буде Шевченко. Тому саме в його день народження починаються масові віча, де народ буде висловлювати свої вимоги до влади.

«Треба вірити, що колективними зусиллями всієї національної спільноти, забувши суперечки, дрібні амбіції, ми зможемо донести до влади свої вимоги. Ми маємо право на гідну владу і життя», – заявив Сеник.

«Ми говоримо дуже категорично: ні злидням, беззаконню і політичним репресіям. Так, у нас є держава, але є й чужинська влада. Її треба змести, змести ураганом народного гніву», – підкреслив Сеник.

У свою чергу Володимир Парубій додав, що віча пройдуть не лише у Львові. Такі акції відбудуться й в інших обласних центрах України. Зокрема, в Тернополі, Івано-Франківську та Запоріжжі.

«Сподіваюсь, що спільними зусиллями ми почнемо змінювати ситуацію в тому напрямку, в якому хочуть всі патріотичні сили», – заявив Парубій.

Директор «Інституту національної пам’яті» розповів, що крім віча у Львові також відбудеться похід до пам’ятника Михайлу Грушевському, першому, хто на державному рівні втілив ідеї Шевченка в життя.

Архіви