Москва робитиме ставку на парламентські вибори в Україні, – політолог у Львові

Москва більше зацікавлена в перемозі своїх однодумців під час виборів до Верховної Ради України, ніж під час виборів Президента.

Про це сьогодні, 23 листопада, під час засідання Громадського прес-центру «Вибори-2019» на тему: «Які методи використовуватиме Росія на виборах Президента України і як їм протистояти», що відбулося у Львівському прес-клубі, заявив політолог Ігор Танчин.

На його думку, навіть якщо, до прикладу, наступного року на президентських виборах в Україні переможе Петро Порошенко, але не зуміє сформувати сильну фракцію у парламенті, то ми отримаємо ситуацію 2006-2007 років, коли Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко вступили в конфронтацію. А Україна опинилася у патовій ситуації.

– У мене склалося враження, що Москва обрала наступну тактику: вимотати чинного Президента під час президентських виборів. А після цих виборів йому почнуть висувати певні вимоги. Результати вже позначаться на парламентських виборах. І тут Москва зробить все можливе, аби проросійські сили створили другу за чисельністю фракцію, – стверджує політолог. 

Про те, що так може статися, свідчать результати соціологічних досліджень та електоральні резерви й ресурси проросійських сил. 

– Питання тільки, хто потім захоче з цією фракцією блокуватися у парламенті. І чи зможуть вони обрати свого першого заступника голови Верховної Ради, взяти достатню кількість комітетів та взяти активну участь у формуванні уряду. Можливо, їх зуміють на тому етапі заблокувати, – висловлює сподівання Ігор Танчин.

Він закликав усіх приготуватися до того, що проросійські сили будуть в наступному парламенті більш чисельними, ніж зараз. 

– Ставлення українців до росіян є більш лояльнішим та терпимішим, ніж росіян до українців. Значна частина нашого населення перебуває під впливом «руского міра». І це неможливо подолати за короткий час. Ми живемо в Галичині, в однорідному середовищі, і думаємо, що всі сприймають світ так само, як ми. Але чи маємо уяву, як думає селянин на Донеччині чи робітник з Запоріжжя, чи російський інтелігент? За короткий час переформатувати їхню свідомість неможливо, – вважає політолог. 

Архіви