Міська влада під приводом Євро-2012 ліквідовує малий і середній бізнес

Упорядкування та реконструкція площі Двірцевої і вулиці Чернівецької у Львові ( територія біля залізничного вокзалу) до Євро-2012 уже знищило більше десятка малих та середніх підприємства які працюють тут десятки років. Такі дії Львівської міської ради є відвертим порушенням законів та Конституції України. Про це 21 вересня на прес-конференції у Прес-клубі на тему «Як міська влада під приводом Євро-2012 ліквідовує малий і середній бізнес?» заявила власник ТзОВ «Юріс» Ірина Брунець. Вона і ще четверо її колег продовжують захищати своє право на приватну власність і робочі місця для своїх працівників. Щоби зупинити свавілля міських чиновників, підприємці подали позови до суду на Львівську міську раду.

– Наші магазини працювали ще за радянських часів, – наголосила Ірина Брунець. – Згодом працівники викупили їх у держави. Зокрема, ТзОВ «Юріс» є колективною власністю тридцяти громадян, для переважної більшості яких торгівельна діяльність є єдиним джерелом доходу. Ми запропонували владі, що зробими ремонт та реконструкцію наших об’єктів за власний рахунок у кольори вокзалу. Але влада на це не погодилася. Вона, як при «комунізмі», вирішила забрати в людей їх власність та робочі місця без жодних компенсацій. Зокрема, державна оцінка майна, яка була проведена, визначила,  що майно ТзОВ «Юріс» станом на сьогодні коштує 2, 5 млн грн.

11.02.2011 року виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення № 162 «Про затвердження схеми впорядкування території і схеми організації руху у межах привокзального руху у межах привокзальної площі та вул. Чернівецької і вул. Городоцької та надання управлінню капітального будівництва функцій замовника з впорядкування і реконструкції території у межах привокзальної площі та вул. Чернівецької і вул. Городоцької».

Це рішення передбачає демонтаж торговельних та інших об’єктів, які розташовані тут.

Порядок та умови викупу земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, для суспільних потреб, передбачені Законом України «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності». Відповідно до ст.15 цього закону, якщо власник земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, не дав згоду на викуп цих об’єктів для  суспільних потреб, то зазначені об’єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток і тільки під розміщення:

1)      об’єктів національної безпеки і оборони;

2)      лінійних об’єктів та об’єктів транспортної і енергетичної інфраструктури (доріг, мостів, естакад, магістральних трубопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, нафтових і газових терміналів, електростанцій) та об’єктів, необхідних для їх експлуатації;

3)      об’єктів, пов’язаних із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення;

4)      об’єктів природно-заповідного фонду;

5)      кладовищ.

Більше того, примусове відчуження для суспільної потреби земельної ділянки чи інших об’єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, відбувається лише за рішенням суду.

– Зустрівши спротив власників магазинів, посадовці Львівської міської ради почали тиснути на підприємців, – розповів Ігор Пріцак, директор ПП «Пріцак». – Сьогодні всі об’єкти відключили від енергоживлення під приводом реконструкції площі Двірцевої. Хоча реконструкція території мала завершитись ще на початку серпня. Тому підприємці вже понад три місяці працюють без світла. У такий спосіб  їх примушують до покори.   

– Знищуючи заклади торгівлі на площі Двірцевій та вулиці Чернівецькій, Львівська міська рада прикривається Законом України «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні». Але рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 11.02.2011р. № 162 не належить до системи заходів, які спрямовані на створення необхідних умов для організації та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні та є поза сферою дії цього Закону, – наголосив Родіон Вихованський.

 

Архіви