Майже третина із тих, хто воював потребує психотерапевтичної допомоги

Майже 30% військовослужбовців, які побували в зоні бойових дій, потребують фахової психотерапевтичної та медикаментозної допомоги.

Про це у середу, 10 вересня, під час прес-конференції розповіла психолог Оксана Наконечна, яка безпосередньо працює із тими, хто отримав посттравматичні стресові розлади.

З її слів, ще третина із тих, хто переніс стресові ситуації, самі здатні долати стрес, і понад 30% військовослужбовців, які побували на війні потребують більше часу для відновлення, а інколи й допомоги священиків та психологів.

Як розповів керівник науково-дослідного відділу (підготовки військ) Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Тарас Мацевко, із бійцями, які  перебувають в зоні бойових дій, працюють психологи.

«Основні завдання військових психологів – дати можливість людині віднайти психологічні резерви у бойових умовах, навчити командирів підтримувати бійців», – зазначив Мацевко.

80 – 90% від тих, хто отримав психологічні травми під час бою, після надання первинної психологічної допомоги повертаються до строю. Тих, хто глибше сприйняв стресову ситуацію і має більші психологічні розлади відправляються до шпиталів, де з ними працюють фахівці-психіатри.

Архіви