Львівська область перебуває на 9 місці за інтенсивним показником захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД. Загалом на 1 жовтня поточного року під медичним спостереженням у Львівському обласному центрі з профілактики і боротьби зі СНІДом перебуває 3180 дорослих та 243 дитини. З них антиретровірусне лікування отримують 1313 дорослих та 50 дітей.
Про це сьогодні, 1 грудня, під час прес-конференції на тему: «1 грудня – старт Всеукраїнської акції «Абонемент на життя»! 101 000 пацієнтів з ВІЛ у 25 регіонах України отримають антиретровірусне лікування у 2017 році», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив голова правління БО «Благодійне товариство «Мережа ЛЖВ» м. Львів» Дмитро Тигач.
За його словами, завдяки об’єднанню зусиль Львівського відділення благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», комісії з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради, департаменту охорони здоров’я, департаменту соціального захисту Львівської обласної державної адміністрації втілено в життя пілотний проект з надання соціальних послуг для ВІЛ-інфікованих дітей області в рамках «Комплексної програми надання медичних послуг мешканцям Львівської області на 2016 рік». Проект дозволив видати «Абонементи на життя» для 174 ВІЛ-інфікованих дітей Львова та області, підтримавши їх у прагненні бути здоровими, розвиватися, вчитись та жити повноцінно.
Він уточнив, що «Абонемент» – це умовна назва.
– Жоден донор з 2015 року не фінансує супровід віл-позитивних дітей. Проте нам вдалося домогтися надання 136 тисяч гривень з обласного бюджету. Це -невеликі кошти. Але нам вдалося охопити всіх дітей, які цього потребують. Жодна область в Україні не змогла такого зробити. І жодних затримок з фінансуванням не було, – розповідає Дмитро Тигач.
Голова постійної комісії Львівської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики, фізичної культури та спорту Михайло Гичка згадав, як минулого року активісти переконували депутатів у необхідності надання цих коштів.
Він також наголосив, що програма буде працювати й наступного, 2017 року. Понад те, фінансування на неї буде збільшене вдвічі.
За словами в.о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської обласної державної адміністрації Ірина Микичак, незважаючи на те, що Львівська область перебуває в Україні на 9 місці за інтенсивним показником захворювання на ВІЛ-інфекцію/СНІД, в області є території, де майже немає випадків захворювання на цю хворобу, а є – де дуже велика кількість хворих.
Головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яна Служинська каже, що вартість лікування одного пацієнта може сягати від 1500 -2000 гривень в рік. А є схеми й набагато дорожчі.
– Лікування для пацієнтів абсолютно безкоштовне. Всі препарати ми отримуємо за кошти державного та обласного бюджетів, – каже вона.
Також головний лікар Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом зауважила, що відсоток смертності від СНІДу в області невеликий.
– Це є 60-70 осіб в рік. Але, якщо врахувати, що є зараз доступна терапія, то й смертності не має бути. Такі пацієнти повинні вмирати від старості, – вважає Мар’яна Служинська.