Лише 11 депутатів ЛОР і ЛМР відповіли на запит КВУ про свою роботу

Лише троє депутатів Львівської міської ради та дев’ять – Львівської обласної ради дали відповіді на запит Комітету виборців України про звіт за зроблене за ці чотири роки.

Про це під час бліц-обговорення у Львівському прес-клубі на тему: «Чому значна частина депутатів Львівської міської та обласної рад не відповіли на звернення КВУ надати звіт про зроблену роботу?»  повідомила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Соломія Саврук.

– 20 вересня ми розіслали депутатам анкету та декларацію, в якій депутат міг задекларувати, що він має намір зробити в найближчий рік своєї роботи. Станом на сьогодні, 5 грудня, ми отримали лише 11 відповідей, – каже Соломія Саврук.
З тих 11 депутатів лише п’ятеро задекларували свої наміри на наступний рік. Тож експерти роблять висновки, що депутати просто не знають, що вони робитимуть ще рік.

– Ще одна причина, чому ми отримали так мало відповідей, – це прогалини в законі. Він не передбачає чітких процедур – у який спосіб має звітувати депутат місцевої ради. Львівська обласна рада зараз звітує через сайт. І ці звіти ми бачимо раз на рік, – зазначила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України».

Крім того, за її словами, експертам важливо було отримати відповіді на свої питання, які були в анкеті. А депутати, замість того, щоби відповідати на питання, просто надіслали звіт, який вони раніше розмістили на сайті облради.
За словами Романа Кошового, було розіслано понад 200 іменних запитів до депутатів Львівських обласної та міської рад. І більшість з них заявили, що не отримували цих запитів.

– Крім того депутати вважають, що інформація про те, кому вони надавали допомогу, є приватною. Хоча в законі про доступ до публічної інформації чітко вказано, що інформація, яка стосується використання бюджетних коштів, не може бути інформацією приватного характеру. Тому депутати зобов’язані подавати списки тих, кому вони надали не свою допомогу, а бюджетні кошти, – нагадує Роман Кошовий.

Як повідомив керуючий справами Львівської облради Євген Захаревич, депутати облради мають можливість розмістити на сайті прізвища всіх осіб, яким надали матеріальну допомогу, та суму, яку ті отримали. Але – без адрес проживання. Повну інформацію можна розмістити тільки зі згоди особи.
Депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк зауважив, що часто приходять потребуючі люди, яким соромно звертатися за допомогою, і вони не хочуть себе афішувати.

– Приходить жінка, каже: «Я колишня лікарка, а зараз стою в черзі за супом». Або ж людина збирає гроші собі на лікування, – каже депутат.

За словами його колеги Валерія Веремчука, він намагається звітувати там, де тільки може: на своїх сторінці в соцмережах, на прес-конференціях, на зустрічах. Проте з власного досвіду помітив, що громада не вимагає від депутатів звітів, а пасивно очікує.

Архіви