Львів’янка не поїхала на заманливу роботу у Швейцарію. Як вирахувала ошуканство (відео)

Працедавець пообіцяв зарплату понад 2 000 євро, проживання у двомісному номері готелю. Від жінки вимагали тільки надання контактів, оплатити проїзд до Швейцарії і заплатити за послугу з працевлаштування.

Про це на пресконференції у Львівському пресклубі розповіла представниця ГО “Центр “Жіночі перспективи” Олена Кальбус, пише DailyLviv.com.

“Нещодавно до нас, після останньої інформаційної кампанії в громадах області, звернулась жінка пенсійного віку, яка отримує від держави мінімальну пенсію. Ця пенсія не дозволяє їй почуватися безпечно. Тому жінка шукала заробітку, який би дав їй можливість повноцінно жити.

На одному зі сайтів, який пропонує роботу за кордоном, вона отримала пропозицію працювати у Швейцарії. Робота мала бути на складі, у теплому приміщені, зі змінним графіком. Працедавець забезпечував проживання у двомісному номері готелю. Від неї вимагали тільки надання контактів й оплатити самій проїзд до Швейцарії, а також – заплатити за послуги допомоги з працевлаштування 500 євро”,- переказує колізію Олена Кальбус.

За словами представниці ГО, жінці за таку роботу обіцяли понад 100 тисяч гривень на місяць.

“І я запитую у цієї жінки: Скажіть, будь ласка, які ваші ділові і професійні навички, для того, щоб заробляти такі гроші на місяць?” – розповідає далі Олена Кальбус.

Жінка сказала, що особливо ніяких. “Можливо ви володієте іноземними мовами?”, – уточнює представниця ГО. “Ні, — каже жінка, — не знаю жодної мови”.

“І ви впевнені, що будете отримувати таку заробітну плату за те, що ви в гарному теплому приміщенні, зі зручним робочим графіком, проживаючи в комфортабельних умовах?” – продовжує Олена.

Жінка каже: “Не знаю, а як довідатися?”.

“І ми з нею разом довідалися. Одним зі шляхів такої інформації є сайт Міністерства соціальної політики, де є реєстр фірм-посередників з працевлаштування за кордоном, які мають не це ліцензію від держави й відповідають за надані пропозиції. Так ось, тої фірми, яка пропонувала цій пані роботу, у цьому переліку немає”,- підсумувала Олена Кальбус.

На сайті зареєстровано всього 76 фірм, які у 2024 році мають державну ліцензію на посередництво з працевлаштування за кордоном.

Тому, вважає представниця ГО, потрібні попереджувальні інформаційні кампанії, щоб убезпечити подібні випадки. У підсумку ця жінка на роботу у Швейцарію не поїхала, зберегла свої гроші і уникла ошуканства посередників.

Архіви