Літні люди в Україні мають шанс отримати зуби безкоштовно

Стоматологічні клініки, лікарів-стоматологів закликають підтримати соціальний проект з ортопедичної реабілітації для людей похилого віку. Суть проекту у тому, що одна клініка встановить безкоштовно зубні імплантати одній літній людині, яка цього потребує, однак не може собі дозволити.

Про це йшлося 4 квітня на прес-конференції у Львові.

Професор кафедри ортопедичної стоматології Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, президент Асоціації імплантологів України Ярослав Заблоцький розповів, що Асоціація імплантологів України і Асоціація практикуючих стоматологів ще три роки тому започаткували проект із безкоштовної стоматологічної імплантації для потребуючих людей.

«Ми збиралися у військових госпіталях і власними зусиллями приймали людей похилого віку – ветеранів ВВВ, УПА. За три роки в Україні встановлено майже 1,5 тис. імплантатів для 350 беззубих пацієнтів. Торік ми започаткували цю ідею як ідею для поширення в освіті.

Ми залучили до цього лікарів, які власним коштом проводять зубну імплантацію для соціально незахищених людей. Компанії-виробники надають лікарям безкоштовно зубний імплантат», – розповів Заблоцький.

За його словами, на сьогодні ця ідея поширилася на весь світ, було утворено Міжнародний альянс імплантологів. Очолив цей проект шведський вчений Бранемарк.

На переконання Заблоцького, якщо держава не може допомогти людям похилого віку, немає для цього грошей, то лікарі по краплинці зможуть зробити це власною ініціативою.

«Ідея проекту – кожен лікар раз у році в останню п’ятницю травня приймає безкоштовно одного пацієнта похилого віку, встановлює йому імплантати і виготовляє зубні протези.

Наша мета – залучити до цього проекту якнайбільше лікарів та запросити до участі у програмі пацієнтів – беззубих людей похилого віку. Зі свого боку компанія-виробник імплантантів підтримує лікаря у цьому проекті та надає імплантанти безкоштовно», – повідомив Заблоцький.

Для участі в акції лікарі можуть самостійно вибрати пацієнтів або знайти їх на спеціально створеному сайті. На сайті можуть реєструватися пацієнти старші 65 років, повністю беззубі, соціально незахищені. Для реєстрації на сайті потрібно подати певну характеристику.

Загалом, за словами Заблоцького, процедура штучної імплантації дороговартісна. «Потрібно чотири імплантанти – титанові штучні корені, які вкручуються у кістку щелепи, на які пізніше встановлюється зубний протез. Вартість такої конструкції на чотирьох імплантатах в Європі близько 10 тис. Євро. Собівартість одного імплантанта від фірми-виробника 500 євро. Це без роботи лікарів, зубних техніків, які виготовляють протез. У межах проекту люди похилого віку можуть отримати усе це безкоштовно», – зазначив Заблоцький.

«Якщо до проекту долучиться більше лікарів, ми зможемо говорити про те, що повернули якість життя ще більшій кількості беззубих людей», – підсумував він.

Архіви