Ліквідація райвідділів освіти – не економія коштів, – Огура

Ліквідація районних відділів освіти у місті Львові не призведе ані до значної економії коштів, ані до масового звільнення працівників. Про це запевнив 19 липня на прес-конференції-дебатах у Львівському прес-клубі начальник управління освіти Львівської міської ради Володимир Огура.

«На економію не виходимо, тому що це є реорганізація. Управління освіти є правонаступником відповідно всіх договорів, всіх людей і всього, що існувало в районних відділах. Тому про економію поки що не йдеться», – зазначив Володимир Огура.

«Ми загалом говоримо про 44 службовців, які є в апараті разом з управлінням освіти. Ці 44 службовці будуть однозначно працевлаштовані. Там ще, в принципі, їх і не вистачає», – додав він, відповідаючи на запитання щодо того, чи може реорганізація призвести до скорочення.

Своєю чергою інший учасник прес-конференції-дебатів, голова Вільної профспілки працівників освіти і науки Львівщини Андрій Соколов висловив думку, що звільнені можуть бути бухгалтери, оскільки в централізованій структурі така їхня кількість потрібною не буде.

Окрім того, Андрій Соколов наголосив на тому, що найбільше ця реорганізація зачіпає директорів шкіл. «Безпосередньо працівників воно буде стосуватися дуже обтічно, а для деяких керівників закладів освіти це – серйозний виклик, адже ж не секрет, що в багатьох районних відділах міста Львова створилися певні педагогічні клани… Коли ця структура буде зруйнована, для багатьох директорів постануть досить серйозні питання», – пояснив він.

Також головний освітянин міста Львова Володимир Огура запевнив, що у випадку ліквідації районних відділів освіти йдеться не про те, щоб створити «піраміду Огури», а про формування зрозумілої вертикалі управління. Зокрема, йдеться про те, щоб створити 12 профільних відділів, кожен із яких займатиметься окремою ланкою роботи у сфері освіти. Загалом рішення Львівської міської ради Володимир Огура оцінив як позитивне.

Висловлюючи критику реорганізації Андрій Соколов та заступник начальника головного управління освіти та науки Львівської ОДА Роман Бабій вказали насамперед на брак прозорості при прийнятті рішення щодо ліквідації районних відділів освіти. Так, Андрій Соколов наголосив на тому, що не було проведено належних громадських обговорень.

Щодо того, якою може бути реакція чинного міністра освіти, науки молоді та спорту України Дмитра Табачника на таку реорганізацію, Володимир Огура заявив: «Реакція міністра мене мало хвилює в тій частині, тому що ми реально бачимо діяльність пана міністра на тій посаді».

Також присутній на прес-конференції-дебатах заступник начальника головного управління освіти Львівської ОДА Роман Бабій назвав такі слова головного освітянина Львова «невихованими», а щодо самої реорганізації висловив переконання, що вона відбувається тоді, коли управління освіти міста є слабким, а районні управління – сильними. У відповідь Володимир Огура зазначив, що складається враження, що у питаннях сили і слабкості управлінь для Романа Бабія йдеться про «питання смаку».

Як інформував ZAXID.NET, 14 липня на засіданні сесії Львівської міської ради були внесені зміни у структуру управління освіти Львівської міської ради. Прийнято ухвалу, згідно з якою з 1 жовтня ліквідують районні відділи освіти.

Архіви