Лібералізація візового режиму з ЄС відкладається через дискримінацію, – ЗМІ

Відмова депутатів вносити в порядок денний законопроект про протидію дискримінації відкладає на невизначений строк візову лібералізацію з Євросоюзом.

Про це пише газета Комерсант-Україна.

Мова йде про законопроект N2342 про запобігання й протидію дискримінації. 

«Погано те, що обсяг вимог ЄС у рамках ПДВЛ (план дій візової лібералізації), у тому числі в питаннях антидискримінації, тепер може бути переглянутий убік збільшення. В експертів ЄС є велике розчарування тим, як Україна виконує свої обіцянки»,– пояснила глава коаліції громадських організацій «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко. 

Прийняття даного закону передбачене планом дій візової лібералізації, який був розроблений Брюсселем ще в 2010 році. У ньому перераховані вимоги для скасування візового режиму при короткострокових поїздках у ЄС громадян країн-учасниць Східного партнерства.

Одна з умов – гарантія відсутності дискримінації представників різних груп, у тому числі сексуальних меншостей, з боку їх роботодавців.

На думку ЄС, це знижує ризики напливу в Євросоюз біженців, що представляють меншості.

Як відомо, депутати відмовились вносити до порядку денного на цей тиждень законопроект 2342.

«Є в європейському пакеті один законопроект, який складно прийняти в парламенті. Я маю на увазі закон про сексуальні меншості. Нам треба визначитися, що з ним робити, тому що в жодній фракції немає достатньої кількості людей, готових голосувати за нього»,– заявив на погоджувальній раді лідер фракції ПР Олександр Єфремов. 

Як розповів виданню спікер Володимир Рибак, закриті консультації фракцій показали, що проект N2342 не набере 226 голосів. «Можна поставити його на голосування, але я не бачу його підтримки, а завалювати проект я не хочу. Я шукаю голоси… Сподіваюся, у вересні ми повернемося до цього питання», – заявив Рибак. 

Розгляд закону у вересні дозволить почати діалог з ЄС про перехід на другу фазу ПДВЛ в 2014 році. Однак навіть ці строки можуть бути зірвані. Єфремов не бачить необхідності повертатися до розгляду даного документа, пояснюючи, що вважає достатніми конституційні норми про рівність громадян.

Архіви