Львівське вугілля не годиться для електростанцій на сході

Львівське вугілля не врятує енергетичну ситуацію в Україні. Тому що воно абсолютно не годиться для електростанцій на cході.

Про це в ефірі громадського мовлення Львівського прес-клубу (Прес-клуб-ГІТ) під час розмови на тему «Видобуток львівського вугілля та забезпечення ним електростанцій» повідомив директор з економіки та фінансів ДП «Львіввугілля» Олександр Горовий.

– У нас – «газове» вугілля, «жирне» вугілля.  Різниця полягає в калорійності вугілля: за однакових обсягів спалювання виділяється різна кількість теплоти, яка і впливає на ефективність. Що калорійніше вугілля, то  менше його треба. Але котли на теплових електростанціях не є універсальними. Тобто, розробляючи Львівсько-Волинський басейн, будувалися електростанції Добротвір і Ладижин. Їхнє обладнання запрограмоване на газову гру, тобто на те вугілля, яке є тут у нас, – каже він.

А ось на шахтах Донбасу вели видобуток вугілля марки «антрацит». Калорійність цього вугілля є меншою, ніж інші групи. Проте, везти львівське «калорійне» вугілля туди немає змісту – воно не підійде та й усе.
– Це як двигун на бензин або ж на дизель в автомобілі. Щось зробити можна, але чи варто? – питає енергетик.

За його словами, зараз ДП «Львіввугілля» не просто виконує план з видобутку вугілля, який був на них покладений, але й перевиконує. Але це ніяк не допоможе нам уникнути вимкнення електрики.

Виходом в цій ситуації, на його думку. Має бути збільшення вироблення електроенергії на інших електростанціях.
– Стосовно обсягів виробництва електроенергії: в Україні щороку формується енергетичний баланс, складовими частинами якого є розрахунок обсягів вугілля, яке може бути видобуте в Україні, обсяги необхідного споживання економікою та населенням України електроенергії, потужності, які повинні бути забезпечені. І складовою частиною цього енергетичного балансу є і видобуток вугілля державними підприємствами. Стосовно нашого підприємства, то можу сказати, є перевиконання плану. Та частка нашого вугілля, яка є в цьому балансі, забезпечена нашим підприємством. І тому ми свої зобов’язання виконали, – каже Олександр Горовий.

Хоча, якщо порівняти з об’ємами видобутку вугілля на Львівщини, то ще в 60-70 роках видобували до 30 тисяч тонн на добу. Зараз – 5,5-6 тисяч тонн. З січня планується збільшити до семи, а з лютого – до восьми тисяч тонн на добу.
Але якщо інші вугільновидобувні підприємства не виконують своїх зобов’язань, то електростанції в тому регіоні не мають на чому працювати. А енергетична система в Україні сполучена. І якщо в одному місці не вистачає, то цей дефіцит відчувають усі.

– Що стосується продажу за кордон, то є контракти. І якщо енергетичні компанії не зможуть їх виконувати, вони будуть виплачувати штрафи і компенсації, – каже енергетик.

Архіви