Львівська обласна рада планує за півроку прокодифікувати кілька десятків тисяч документів

Львівська обласна рада планує за півроку прокодифікувати кілька десятків тисяч документів, які були напрацьовані з 1990 року – від часу зібрання цього представницького органу першого демократичного скликання. Про це на засіданні Львівського прес-клубу на тему «Як Львівська обласна рада оприлюднює проекти рішень, які розглядають на сесіях?» повідомив керуючий справами ЛОР Євген Захаревич.

Така систематизація розповість про історію та авторство кожного документа.Тобто усі  нормативно-правові акти будуть відскановані, перевірені, пронумеровані, упорядковані і надані для ознайомлення громадянам. Для упорядкування всього 22-річного архіву Львівської обласної ради потрібно буде не менше, ніж півроку.

«Практика кодифікування ефективно діє у Верховній Раді, – наголосив депутат Львівської обласної ради Олександр Ганущин. – Там кожен документ маркується і видно – де, коли, які інстанції він проходив і хто долучився до його створення та вносив у нього корективи. Зате після такої кодифікації вже не виникатиме запитань на кшталт «скільки земель відійшло певному кооперативу в якомусь році».

Упродовж останнього року, відколи вступив у дію Закон «Про доступ до публічної інформації», Львівська обласна рада внесла зміни у свій регламент і намагається всі нові нормативно-правові акти оприлюднювати вчасно і в повному обсязі, зазначив Євген Захаревич. Найважчою для виконання була норма про оприлюднення проектів рішень облради за 20 робочих днів (вимога закону) або за 30 календарних днів (норма регламенту) до сесії. Сьогодні, за словами Євгена Захаревича, всі проекти рішень, які потрапили в порядок денний сесії, пройшли 30-денну процедуру публічного оприлюднення.

28 травня 2012 року голова Львівської обласної ради Олег Панькевич попередив керівників депутатських фракцій і постійних комісій, що відповідно до статтей 33 та 34 регламенту Львівської обласної ради на розгляд сесії будуть винесені лише ті проекти рішень, які належно оформлені, завізовані в комісіях і оприлюднені на сайті за 30 днів до початку сесії. Якщо депутати не будуть дотримуватися цього терміну, їхні проекти голова не включатиме в порядок денний, розповів голова комісії з питань депутатської діяльності,етики та регламенту ЛОР Михайло Барбара. Хоча є форс-мажорні обставини, коли вписатися календарні терміни закону неможливо і треба реагувати негайно. Наприклад, на дискримінаційну політику уряду щодо української мови.

Керівник проекту Центру громадської адвокатури Іванна Фединчук зауважила, що Львівська обласна рада на офіційному сайті належно вивішує відскановані документи з печатками і підписами, але не зазначає дату їхнього оприлюднення. Крім того, немає чіткої системи, яка би продемонструвала громадянину технологію проходження документа. Натомість повчальною є практика, яку застосовують в Івано-Франківській обласній раді. На її офіційному сайті  чітко відокремлено документи, які є на доопрацюванні в апараті ради, які скеровані на розгляд у постійні комісії і які вже підготовлені до розгляду на сесії. 

Архіви