Львів’яни за дитмайданчик чи сквер голосуватимуть бюлетенями

Для львів’ян підготують бюлетені, як на виборах, але голосувати треба буде за побудову дитячого майданчика чи створення скверу.

Процедуру бюджету участі громадян, коли мешканці окремого району,  кварталу або вулиці вирішують, на що потрібно потратити певну частину коштів з бюджету розвитку міста, практикують близько двох тисяч міст у світі, з них 173 – у Польщі, та два – в Україні. Львів готується стати третім містом в Україні, де право розпоряджатися своїми коштами нададуть безпосередньо мешканцям.

Про це сьогодні,1 квітня, під час прес-конференції на тему: “Результати обговорення проекту положення про бюджет участі”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник ГО «Опора» Тарас Радь.

За його словами, перебираючи досвід, варто зважати і на помилки та прорахунки інших. Так, в Польщі в одному з міст, де дуже активний священик, більшість коштів в один час відійшло громаді, яка об’єдналася навколо церкви.  – Вже навіть Чернігів, де таке запустилося в 2015 році, у 2016-му має свої негативні аспекти. Бо через відсутність активної громадськості, цим користаються ті суб’єкти, які цей потенціал зберігають. Тому треба звернути увагу, щоби не було дублювання вже профінансованих структур., – каже Тарас Радь.

Щодо голосування, то вони будуть в он-лайн і в офф-лайн варіантах.  За словами депутата Львівської міської ради, представника фракції “Об’єднання “Самопоміч”  Андрія Пундора, голосування відбуватиметься не так, як під час виборів.

– Скриньки для голосування будуть встановлені в місцях, де ходить найбільше людей. Наприклад,  в ЦНАПах по районах або в райадміністраціях. І це не буде голосування як на виборах – один день з 8 ранку до 8 вечора. Це буде голосування впродовж 15 або й 30 днів. Упродовж цього часу людина може прийти і кинути в скриньку затверджений бюлетень, – каже він.

На його думку в таких голосуваннях візьме участь більше людей, ніж взяло участь в голосуванні на виборах. Адже люди зможуть реально впливати на те, чи зроблять на їхній вулиці пішохідний перехід або розіб’ють сквер. 

Архіви