Львів — серед лідерів антирейтингу зі створення ОСН

За кількістю створених органів самоорганізації населення Львів — на одному з останніх місць в Україні. У місті є лише два органи самоорганізації, в області — 10, причому більшість — у Радехівському районі.

Про це сьогодні під час засідання Прес-клубу на тему "Органи самоорганізації населення: хто і що гальмує їх розвиток у Львові" повідомив Андрій Лепак, президент ГО "Інформаційно-правовий центр "Наше право".

Як пояснив пан Лепак, органи самоорганізації населення мають представницькі функції. Члени ОСН мають право представляти інтереси мешканців будинку, кварталу чи мікрорайону на рівні депутатського корпусу.

Проте, зауважує юрист, порівняно з іншими регіонами у Львові та області ОСН дуже мало, оскільки влада не поспішає ділитися своїми повноваженнями.

"В Україні найбільше ОСН створено в Одесі, Луганську, Києві, у Західній Україні — в Івано-Франківську. До слова, тут таких органів — близько сотні, — розповіла Марія Дзюпин, юрист ГО "Інформаційно-правовий центр "Наше право". — Влада допомагає ОСН коштами, надає інформаційну підтримку, наділила ОСН представницькими функціями".

А ось у Львові створено два ОСН — раду самоорганізації Сихівського району, проте вона існує лише де-юре, та ОСН "Майорівка", якому так і не надали представницьких функцій.

Як розповів Андрій Лепак, у місті були іще чотири спроби створити ОСН (мешканцями вул. Січових Стрільців, Бандери, Грабовського та вул. Дорошенка), проте через бюрократичну тяганину вони закінчилися нічим.

Довідка

Орган самоорганізації населення (ОСН) — це представницький орган, що створюється жителями відповідної території для вирішення окремих питань місцевого значення до яких належить, зокрема, контроль за якістю житлово-комунальних послуг, благоустрій території, задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб мешканців. ОСН має право  lорадчого голосу на засіданнях Львівської міської ради та при її виконавчих органах.

Архіви