АКЦІЯ

проти смертної кари у Білорусі та на знак солідарності з  Любов’ю Ковальовою, матір’ю Владислава Ковальова, страченого у березні 2012 року в Мінську.

Під час акції, кожен, хто підтримує відміну смертної кари в Білорусі, зможе сфотографуватися з різнокольоровою стрічкою, що символізує непереривність життя.

Активісти також візьмуть участь у підсвічуванні каплиці Боїмів, що відбудеться о 17:00 в рамках всесвітньої ініціативи «Міста за життя – Міста проти смертної кари», до якої долучилося місто Львів.  

Тетяна Мазур, виконавчий директор Amnesty International Україні, буде доступна для інтерв’ю під час заходу.

Час: з 13.00 до 16.00

Місце: місто Львів, вулиця Галицька, 3-5 (позаду каплиці Боїмів)

Для отримання додаткової інформації або організації інтерв’ю, будь ласка, звертайтеся:

Богдан Овчарук, спеціаліст з роботи зі ЗМІ та комунікацій Amnesty International в Україні:

+38 067 551 69 44, [email protected]

Довідка:

Білорусь – остання з країн Європи і колишнього СРСР, де продовжують страчувати людей. Вища міра покарання в Білорусі оточена завісою секретності. Страту виконують пострілом в потилицю, і деколи на виконання вироку потрібно більше однієї кулі. Тіло не передають родичам, яким часто повідомляють постфактум, при цьому місце поховання зберігають у таємниці, що завдає сім’ї ще більше горя.

Любов Ковальова – мати Владислава Ковальова, який був страчений в Мінську між 11 та 15 березня 2012 року, після несправедливого судового процесу. Саме після страти сина Любов Ковальова розпочала активну правозахисну діяльність, яка згодом була оформлена у дві кампанії: «Проти смертної кари в Білорусі» та кампанію «Поверни тіло!».

Міжнародний день «Міста за життя» відзначається 30 листопада на честь першого скасування смертної кари у європейській державі. 30 листопада 1786 року указом Петра Леопольда Йосипа Габсбурга смертну кару було скасовано у Великому герцоґстві Тосканському. У цей день міста-учасники акції підсвітлюють визначний пам’ятник чи відому будівлю. Завдяки різнобарвному освітленню пам’ятки символічно «оживають». У такий спосіб міста-учасники акції закликають до скасування смертної кари в усьому світі та демонструють свою повагу до життя.

Архіви