«Коли я працював в одній приватній телекомпанії, то мені ніхто не говорив, але я сам здогадався, що не можна критикувати роботу однієї людини, власника. А зараз не можна критикувати роботу 86 власників, які мають кума, брата, свата і фірми та бізнес».
Про це сьогодні, 20 травня, під час круглого столу на тему: «Участь медіавласників в управлінні ЗМІ», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомив головний редактор телерадіокомпанії «Львів-ТБ» Володимир Моїсєєв.
– Як тільки ти щось починаєш знімати, то відразу йде дзвінок керівникові. Ти починаєш доводити, що це треба показувати. Але твоїх аргументів не чують, тобі просто кажуть: не подобається – йди на іншу телекомпанію, – розповідає він.
Володимир Моїсєєв працює в телекомпанії «Львів-ТБ» з 2003 року з перервою в два роки. Починав з посади редактора, потім був керівником новин, тепер – головний редактор.
– Усі депутати всіх скликань це телебачення, якщо сказати жорстко, ґвалтували. Експериментували над тим телебаченням як могли. Приходить нова політична сила після виборів і ставить свого керівника. Професіонал він чи ні – на це ніхто не дивиться. Це – політична посада і все. Потім захотіли – зняли його, поставили іншого, потім знов повернули, бо, видно, оттой щось забагато наговорив. Потім знов вибори і знову міняють керівника. А колим приходить новий керівник, починає повністю змінюватися редакційна політика. Бувало таке, що доходило до повного маразму. Потерпають від того журналісти і глядач, – ділиться Моїсєєв досвідом роботи.
За його словами, працівники такого телебачення я підневільними особами. Адже фінансування залежить від волі депутатів Львівської обласної ради, тобто хто і як підніме руку при голосуванні.
– Нам кажуть: «Їдьте, знімайте». Ми кажемо: «Це не є якась цікава подія». А нам: «А потім ця людина не проголосує за ваше фінансування». Так само: «Їдьте і знімайте голову обладміністрації. Бо від нього теж залежить наше фінансування», – розповідає про фінансову кухню головний редактор телерадіокомпанії «Львів-ТБ».
Він нагадав, що відбувся конкурс на керівника цієї телекомпанії.
– Я дуже втішений, що він відбувся. Але він носить рекомендаційний характер. Якщо депутати затвердять, то я буду втішений. Бо на конкурсі перемогла людина з медіа і знає цю кухню і може прислухатися до моїх порад. Загалом, треба щоби ця посада не була політичною і людині дали би працювати, не шантажуючи фінансуванням, – каже він.
Заступник голови Львівської обласної ради Парасковія Дворянин та журналіст з багаторічним стажем вважає, що телеканал, незалежно від того, чи він належить обласній раді, чи приватній особі, має мати свою аудиторію, має бути рейтинговим і має заробляти на себе.
– Ми про це ведемо дискусію з того часу, як зайшли в обласну раду. Але Львівська обласна рада має 9 фракцій, 9 інтересів. І щодо Львів-ТБ точилися тривалі дискусії, хто би мав його очолити. Призначили в.о. керівника «Львів-ТБ». Він намагався щось зробити в цьому колективі і з цим телебаченням. Обласна рада не втручалася і не дуже перешкоджала. Зараз відбувся новий конкурс на посаду керівника. Перемогла Ольга Цап, – каже вона.
Але всі ті пертурбації не надто позитивно впливають ані на колектив, ані на контент телебачення, ані на його адміністрування.
– Про який менеджмент, про дотримання яких правил можна говорити, якщо від грудня чи листопада минулого року втретє йдеться про нового керівника. Спочатку звільняють одного, призначають в.о. Тепер обирають третього. Як журналіст я не вважаю, що в таких умовах колектив може давати якісний продукт. Там працюють живі творчі люди і кожного разу вони очікують якогось катаклізму, – говорить Парасковія Дворянин.
За її словами, жоден з депутатів нинішнього скликання Львівської обласної ради не має в цьому телебачення жодного інтересу. Для них це – одне із питань в порядку денному, яке треба проголосувати.
– 31 травня буде засідання сесія. Будемо голосувати за нового керівника. Якщо проголосуємо, то будемо говорити про наступні кроки, – каже депутат-журналіст.
Круглий стіл організували ГО "Медіаварта" і ЛОГО "Львівський прес-клуб" за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED).