Колесніков і Богатирьова «кришують» чорний ринок сигарет, – Тетяна Чорновіл

Колесніков і Богатирьова «кришують» чорний ринок українських сигарет і їх контрабанду у країни Західної Європи.

Про це сьогодні на прес-конференції у Львові заявила колишній журналіст, а тепер представник опозиції Тетяна Чорновіл.

За її словами, західні експерти вже давно відзначають, що саме Україна контролює чорний ринок тютюнових виборів в Європі, обсяги якого – близько мільярда доларів на рік. І минулого тижня словацькі прикордонники викрили тунель через кордон з Україною, яким вагонетками перевозилися нелегальні сигарети.

«Цілком можливо, що на кордоні між Україною і західними країнами є ціла система таких тунелів», – зазначила Чорновіл. Також вона звернула увагу на те, що така сенсаційна знахідка прикордонників не спричинила скандал в Україні, а навпаки, ця тема далі не піднімається на верхах.

«Враховуючи об’єми, цей бізнес не відбувається без «даху» у верхніх ешелонах влади», – вважає Чорновіл.

Вона заявила, що, наскільки їй стало відомо, значна частина контрабандних сигарет виробляється у Донецьку на колишній шахті «Запревальна», де сьогодні розташована тютюнова фабрика «Хамадей». Там, окрім офіційної продукції, виробляються і нелегальні сигарети «LM» і «Мальборо».

Причому, ріст активності цього підприємства припадає на ті часи, коли до влади приходить команда Януковича, а коли він в опозиції, то проти підприємства, навпаки, порушуються кримінальні справи.

За словами колишньої журналістки, це підтверджується і офіційними повідомленнями СБУ у 2005 і 2009 роках.

Також Чорновіл повідомила, що власником цього підприємства є Михайло Ляшко, якого в буремні дев’яності називали «Міша Касой» і який є давнім бізнес-партнером міністра інфраструктури Бориса Колеснікова.

«Відповідно, в мене є підстави підозрювати, що Михайло Ляшко є лише управляючим бізнесу Колеснікова. І насправді, «Хамадей» лобіює, прикриває й організовує його діяльність саме Борис Колесніков. Але ще одна цікава інформація: «Хамадей» має Торговий дім, який реалізує його сигарети. І власником цього Торгового дому є невістка Раїси Богатирьової, яка зараз в уряді є міністром охорони здоров’я», – зазначила Чорновіл.

«Два урядовці забезпечують, так би мовити, контроль над виробництвом нелегальних цигарок в Україні. І в мене є всі підстави підозрювати, що саме вони є власниками чорного ринку українських цигарок», – сказала вона.

Також Чорновіл згадала ще один факт, коли восени минулого року на «Хамадеї» сталася пожежа, однак пожежників вчасно не викликали, внаслідок чого дотла згорів цех і загинуло три людини. На її думку, пожежників спеціально не хотіли викликати, щоб не стало відомо, що насправді виробляє підприємство.

Роздрукувати

Статті за темою

Архіви