КОД радить брати гроші в усіх, але голосувати «по совісті»

Депутат Львівської міської ради від «Фронту змін» (що входить до Комітету опору диктатурі) Михайло Хміль радить виборцям брати гроші від кандидатів у народні депутати, які уже зараз, до офіційного початку передвиборчої кампанії почали «благодійну» діяльність на округах, але голосувати – «як велить сумління і совість». Про це він сказав 10 лютого на прес-конференції.

На запитання, як розпізнати прихованого кандидата від влади, Хміль сказав, що, в першу чергу, це кандидати від політсил коаліційної парламентської більшості – Партії регіонів, Компартії та Народної партії (спікера парламенту Володимира Литвина). Крім того, зf його словами, це представники політичних сил, які співпрацюють з цією коаліцією – «Нашої України» та «Єдиного Центру». Також до кандидатів від влади депутат відніс представників тих політичних сил, які виявляють активність лише до виборів, так званих резервних партій, мовляв, вони фінансуються владою для заплутування політичної палітри.

«У контексті останнього касетного скандалу, на перший план виходять кандидати, які будуть втілюватися в політичні проекти опозиції», – сказав Михайло Хміль і додав, що на Львівщині це буде багата людина, «яка має свій благодійний фонд», і попри те, що округи ще не сформовано, уже починає свою діяльність на певній території, «не маючи впевненості, що там буде округ». Він додав, що, очевидно, такі люди мають важливі контакти чи впливи, в тому числі на ЦВК, адже витрачають гроші, фактично, на майбутні вибори.

«Це можуть бути керівники чи представники державних підприємств, державних структур, яких буде підтримувати адмінресурсом діюча влада на місцях», – сказав Михайло Хміль. Багато таких людей, за словами депутата, вкладають вже зараз кошти у виборчу кампанію, оскільки мають намір потім потрапивши в парламент, отримати доступ до ще більших ресурсів.

«Як потенційного виборця мене принижує, що за машину завезеного щебеню цей кандидат представлятиме мій регіон в парламенті», – додав Михайло Хміль.

Водночас депутат Львівської міської ради від партії «Удар» Ярослав Гінка зазначив, що в сучасній ситуації, коли більше половини виборців виявляють апатію до політичних процесів, – це хороша нагода для так званих тушок потрапити у парламент наступного скликання.

«Люди розуміють, що кандидат, який пройде у парламент від їхнього округу, все одно не надоїдатиме виборцям, тому принаймні зараз, до виборів, є нагода щось від нього отримати», – сказав Гінка.

Він додав, що окрім того, людям важко буде розпізнати «потенційну тушку», та й опозиційні політичні сили, запевняє він, не можуть на 100% запевнити, що жоден від їхніх кандидатів-мажоритарників не стане тушкою.

«Свободівка» Ірина Сех водночас радить виборцям вивчати уважно політичну програму кандидата, його минуле, факти переходу з одної партії в іншу.

«Важливо дивитися, як політична сила ставиться до зрадника», – сказала Сех. Вона запевнила, що серед 700 депутатів від «Свободи» на Львівщині і 4 тис. – в Україні немає «жодної тушки і жодного зрадника». Вона додала, що сьогодні «стало модно» змінювати політичні сили, залежно від політичної ситуації.

Загалом, зі зрадниками, за її словами, треба поводитися так, як «бабці розказували»: обмащувати в смолі, обкатувати в пір’я і по селі пускати.

На зауваження журналістів про те, що в Львівську обласну раду шостого, чинного скликання, пройшов ряд депутатів, які раніше були членами інших політичних сил, Ірина Сех запевнила: «До «Свободи» не пройшла жодна тушка. Жодного разу вони себе не скомпрометували, їх позиція в Львівській обласній раді була чітка. Ми за них не соромимось, їм нема що закинути».

Окрім того, вона заперечила, що зараз відбувається «підкилимний поділ мажоритарних округів» у області.

Як інформував ZAXID.NET, 17 листопада 2011 року Рада ввела пропорційно-мажоритарну виборчу систему на парламентських виборах з підвищенням прохідного бар’єру до 5% і без участі у виборах блоків.

Водночас на Львівщині експерти прогнозують можливе зменшення кількості округів. Попри те на парламентських виборах у жовтні 2012 року об’єднана українська опозиція може перемогти щонайменше у 150 мажоритарних округах.

Архіви