У Збройних силах Канади є тільки одна генеральська посада, яка відповідає українському званню генерал-полковника і називається CDS. Проте і він має радника-сержанта, який пройшов усі ті етапи навчання, що й офіцери.
Про це сьогодні, 24 лютого, під час дискусії на тему: «Підготовка, кар’єрне зростання і професійні обов’язки сержантського складу Збройних сил Канади і України», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив воррент-офіцер (головний сержант) Канадського контингенту військ у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки (в минулому – інструктор в інституті з підготовки старшого старшинського (воррент-офіцерського) складу (Chief Warrant Officer Osside Profession of Arms Institute) Роберто Орсіні.
За його словами, найнижчим офіцерським званням у канадській армії є другий лейтенант.
– На його погонах є один ромбик. Цій людині треба пройти кілька курсів підготовки, щоби вирости до лейтенанта. Програма підготовки офіцерів-кадетів займає чотири роки. Але треба зазначити, що також чотири роки необхідно для людини, яка має ступінь бакалавра, щоби стати капітаном, – каже він.
Якщо полковник не буде призначений на генеральську посаду, то він так і залишиться полковником.
Разом з навчання та ростом у кар’єрі росте і воррент-офіцер, проте, залишаючись у званні сержанта.
– Сержант отримує ту ж підготовку, яку отримує офіцер цього ж рівня. Його роль – давати пораду командирові. Якщо командир приймає рішення на стратегічному рівні, то його радник мусить мати відповідні знання, щоби давати корисні поради щодо командування на цьому ж рівні, – каже Роберто Орсіні.
За його словами, відповідальність за прийняття рішення завжди покладено на офіцера.
– Ми змінили систему наказів. Сучасна система віддавання наказів – це не просто віддавання наказів. Старші офіцери кажуть молодшим, який ефект вони хочуть отримати після виконання наказу. Молодшим офіцерам буває важко зрозуміти, як це зробити. Тут їм допомагають сержанти, – каже старший сержант канадської армії.