ЄС зміцнює прикордоння на майже 13 мільйонів євро

Найбільше європейських коштів на "покращення" на Львівщині одержали Моршин, Жовква, Новий Розділ, Старий Самбір, Городок і департамент містобудування Львівської міської ради.

Європа знову фінансує проекти міжнародної технічної допомоги Програми транскордонного співробітництва  «Польща-Білорусь-Україна» у 2007-2013 роках, що відібрані для реалізації в рамках другого конкурсного набору, за трьома напрямами: "Підвищення конкурентоздатності прикордонних територій",  "Покращення якості життя", "Інституційна співпраця та підтримка ініціатив місцевих громад".

Найбільше українська сторона освоїть європейських коштів за проектом "Розвиток курортних міст Гориньця-Здруй та Моршина як шанс для активізації польсько-українського кордону" –  1 709 881 євро. Аплікантом цього проекту, тобто його подавачем і, скажемо так, куратором, є міська рада Горинец-Здруй (Республіка Польща), а українськими партнерами: Моршинська міська рада (Руслан Ільницький, міський голова), Агенція регіонального розвитку та євроінтеграрації (Люба Мочарська, директор).

Другим за вартістю є проект "Розвиток підприємництва шляхом формування інвестиційно привабливих територій  в Любачові і рекультивація деградованих територій Яворова і Нового Роздолу". Інститут регіонального розвитку, який у цьому проекті представляє директор департаменту економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та промисловості Львівської облдержадміністрації Денис Шмигаль, одержить на виконання української частини цього проекту у  Новому Роздолі у Яворівському районі 1 697 760 євро. Аплікант з польського боку – Повіт Любачув, РП.

Третій за коштовністю проект: "Скарби транскордонної території- збереження культурної спадщини". З польського боку аплікантом є Ісусове товариство в Старому Селі. З українського – Державний історико-архітектурний заповідник м. Жовква, Львівська область (директор – Володимир Герич). Бюджет української частини проекту – 1 447 314 євро. 

На проект під назвою "Покращення привабливості регіонів Бещад і Старого Самбора спільними заходами у транспортній інфраструктурі" Європейський Союз дає українському партнеру – Старосамбірській міськраді (Іван Грись, міський голова) – 1 373 111 євро. Сума коштів для апліканта – Бещадського повіту – невідома, але, звісно, у всіх випадках це значно більші кошти, оскільки Польща є членом ЄС, а країни Європейської співдружності насамперед дбають про себе, а вже потім – про прикордонні території країн-сусідів.  

На проект "Створення міських систем обробки побутових відходів електричного та електронного походження у Львові з досвіду Любліна", в якому єдиним аплікантом є українська сторона – департамент містобудування Львівської міської ради, а партнером – Люблінський муніципалітет – ЄС надасть для українського апліканта 982 533 євро. 

Проект "Прикордонне співробітництво в галузі освіти, реабілітації і туризму для інвалідів – реконструкція, розвиток і адаптація будівель реабілітації у Львові та Алозові", який здійснюватимуть Польська асоціація інвалідів у Вербковіце (РП) і Навчально-реабілітаційний центр у Львові, українська сторона матиме 912 026 євро.

Городоцька міська рада одержить 818 382 євро на реалізацію проекту "Розвиток партнерської співпраці в напрямку покращення інфраструктури захисту навколишнього середовища в селищах Пораж і Загуж в Польщі та в місті Городок в Україні". Польський аплікант – Гміна Загож. 

Львівська обласна державна адміністрація на інформаційний запит Львівського прес-клубу надала інформацію про проекти міжнародної технічної допомоги Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2013», що були відібрані для реалізації в рамках другого конкурсного набору. Переглянути всю цю таблицю проектів можна тут.

Чому слово "покращення" у підзаголовку взято у лапки? Бо українською мовою правильно буде – поліпшувати. Особливо, коли мова йде про справи і вирішення проблем. А покращувати можна тільки те, що вже й так красиве.

Архіви