Якщо сьогодні нас об’єднають, то завтра нас вже не стане, – комунальні аптекарі Львівщини

«Якщо сьогодні нас об’єднають, на завтра нас вже не стане», – таку думку висловив сьогодні, 14 вересня, завідувач Львівської комунальної аптеки №294 Ростислав Данчук. Його підтримують й інші аптекарі, які намагалися через пресу переконати обласних депутатів у хибності їх намірів про об’єднання комунальних аптек, створивши єдину юридичну особу.

«Нас, практичних працівників, які працюють десятки років в аптеках, хочуть переконати, що ідея з об’єднанням під єдиною юридичною особою спрацює. Ми просто не віримо в це. Ми готові підтримати будь-яку концепцію, але, щоб залишилась юридична особа. Щоб ми на місці могли приймати рішення», – наголосив завідувач центральної районної аптеки № 66 м. Яворова Ігор Гула. Він переконаний, що таке рішення лише погіршить ситуацію.

Його колега Олександр Мамчур переконаний, що це рішення не продумане, бо створивши єдину юридичну особу для аптек, погіршиться співпраця з сільськими аптеками, з ФАПами. «Адже ж як їх зможуть обслуговувати неюридичні особи? Їм що, возитимуть рахунки до Львова?», – наголосив Олександр Мамчур. На його думку, аптечна управа потрібна, але хай би вона вирішувала кадрові питання і фінансові, бо ідея зруйнувати юридичні особи аптек приречена на невдачу.

Сьогодні комунальні аптеки підпорядковані головному управлінню комунального майна ЛОДА. Аптекарі зазначають, що банкрутство, на яке зараз нарікає влада, це не була справа одного дня. Адже кожного кварталу аптеки подають свою звітність в управління, тому там мали б реагувати на такі речі і вивчати, чому та чи інша аптека працює у збиток, чи вина цьому – конкуренція, чи поганий керівник. Адже, лише одна аптека в Червонограді має боргів на 500 тис. грн. За словами гендиректора Львівської обласної аптечної корпорації Нелі Бик, на сьогодні загальна заборгованість по комунальних аптеках – 635,2 тис. грн. У середньому 21 тис. грн на одну аптеку. Загальна сума прибутку аптек – 456 тис. грн (11 тис. грн на 1 аптеку).

Заступник голови ради корпорації, завідував аптеки №44 у Львові Іван Худзік ще й додає, що на сьогодні жодна приватна аптека не виготовляє ліків, бо це збитково. А, зруйнувавши мережу комунальних аптек, люди навіть не зможуть купити розчин марганцю. Також приватні аптеки не беруть ліцензію на торгівлю наркотичними ліками, адже з тим також багато клопотів. Неля Бик наголошує, що вони поставлені в нерівні умови з приватниками, але аптеки в першу чергу мають виконувати соціальну функцію. Не приховують аптекарі й того, що така концепція, яку намагаються протягти через сесію Львівської облради, має на меті зруйнувати аптеки, довівши їх до банкрутства і реалізувати свої бізнес інтереси на привабливих приміщеннях в центрі міст, які сьогодні займають ці мед заклади.

Довідка ЗІКу.

Ігноруючи думку аптекарів, завтра повторно виноситиметься на сесію Львівської облради проект рішення про об’єднання комунальних аптек в єдину мережу. Про це сьогодні, 14 вересня, під час прес-конференції повідомила гендиректор Львівської обласної аптечної корпорації Неля Бик.

Водночас, за її словами, це рішення не пройшло, ані депутатську комісію з охорони здоров’я, ані комісію комунального майна. Неля Бик наголосила, що всі аптекарі вже повідомленні про завтрашню сесію і готові виходити з пікетом. Адже, вони категорично проти того, щоб їх позбавляли статусу юридичної особи і об’єднали усіх під одну юридичну особу. «Адже, якщо так станеться, то виникне небезпека банкрутства всієї мережі. З 63 комунальних аптек, які хочуть включити в єдину мережу, 27 вже є збитковими», – розповіла Неля Бик.

Вона наголосила, що аптека, це передусім заклад охорони здоров’я, а не бізнес-проект. До того ж, щоб об’єднати аптеки, має бути рішення Антимонопольного комітету, утім, туди ніхто з облради не звертався. Аптекарі переконанні процедура злиття – це прямий шлях до банкрутства всіх комунальних аптек. «Ми не проти об’єднання, але, щоб залишили нам статус юридичних осіб», – пояснила Неля Бик.

Утім депутат Львівської облради, президент Асоціації роботодавців Львівщини Зеновій Бермес переконаний, що в сесійній залі знайдеться багато депутатів, які не допустять, аби це питання включили в порядок денний. «Це питання взагалі не можна обговорювати», – додав він.

Архіви