Лише 28% виборців у Львові поінформовані про конфлікт навколо реєстрації партії Батьківщина на місцевих виборах на Львівщині. З них лише половина власне потенційних виборців партії. Такими є результати дослідження, проведеного соціологічною групою «Рейтинг».
Разом з тим більше половини мешканців міста (59%) нічого не відомо про ситуацію.
Респондентам було запропоновано уявити, що напередодні виборів до міської ради Львова Юлія Тимошенко звернеться із закликом не голосувати за партію Батьківщина у Львові, оскільки списки кандидатів не є легітимними, так як формувались попереднім керівництвом партії, яке співпрацює з Партією регіонів. Також респондентам було запропоновано «переголосувати» свій вибір до міської ради з огляду на вище викладені обставини.
В результаті з 13,8% виборців, які мають намір підтримати Батьківщину на виборах до міської ради залишилось майже втричі менше – 4,7%, а рейтинги виглядали б наступним чином.
Свобода – 24,7% серед тих, які мають намір взяти участь у виборах, Фронт змін – 7,4%, Наша Україна – 6,4%, Республіканська християнська партія – 6,2%, Партія регіонів – 6,2%, Пора – 5,9%, Батьківщина – 4,7%, Сильна Україна – 2,9%, Народний Рух – 2,8%, Україна соборна – 2,4%. Інші партії підтримали б 10,8% виборців, не підтримують жодної – 3,3%, не визначились – 16,4%.
Таким чином внаслідок бойкотування виборів партією суттєво втратить лише сама Батьківщина. Решта партій, окрім Партії регіонів та Сильної України, майже пропорційно збільшать свою підтримку. Найбільше – Свобода. Крім того, зазначені обставини можуть вплинути на конфігурацію майбутньої міської ради, оскільки за таких обставин Україна соборна і, передусім, Народний Рух збільшать шанси на подолання 3-відсоткового бар’єру.
Аудиторія дослідження: населення міста віком від 18 років і старші, Вибіркова сукупність: 800 респондентів, Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face). Помилка репрезентативності дослідження:для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,8%, для значень близьких до 30% – не більше 2,4%, для значень близьких до 10% – не більше 1,7%, Терміни проведення дослідження: 5-11 жовтня 2010 р.