Громадськість Львівщини має зауваження до закону про децентралізацію – представник ОДА

На Львівщині протягом травня-жовтня обговорюватимуть проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)», щоб напрацювати власні пропозиції до документа.

Про це розповіла заступник директора департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Львівської ОДА Марія Вагіла під час круглого столу: «Як забезпечити ефективну діяльність самоорганізованих ініціатив населення на Львівщині в умовах реформування місцевого самоврядування?», передає кореспондент «Вголосу».

Марія Вагіла зазначила, що громада Львівщини вже має низку пропозицій до проекту Закону.

«Наша громадськість добре вичитала документ і мала зауваження, особливо в частині обрання голови обласної ради, який буде головою виконкому. Люди кажуть, що його повинні обирати мешканці області. Дуже незрозумілим у цьому проекті є розмежування повноважень прокуратури і державних представництв, які будуть заміщувати обласну адміністрацію», – сказала заступник директора департаменту Львівської ОДА.

Вона додала, що, аби закон нормально функціонував, українське суспільство має бути дуже активним та високо розвиненим.

«Якщо не будуть прописані процедури контролю громадськості за органами місцевого самоврядування, можливості заміни депутатів чи керівників, втілення цього Закону в дію може перетворитися на те, що на місцях ми матимемо владу, узурповану частиною представників органів місцевого самоврядування. Особливо серйозною ця проблема є у маленьких населених пунктах», – вважає Марія Вагіла.

Крім того, чиновник зазначила, що навколо питання децентралізації влади в Україні виникла певна ейфорія, однак люди на місцях не до кінця розуміють відповідальність, яка буде на них після прийняття відповідного Закону.

«Люди вважають, що вони отримають гроші та владу, можливість призначення керівників. Однак ніхто не говорить про ту відповідальність, яку ці органи влади будуть нести перед громадськістю, яка нині є надзвичайно активною. Громадські рухи формуються за день-два. На фоні навіть невеликої проблеми може сформуватися дуже великий протестний рух, який виноситиме із кабінетів керівників»,– сказала представник ЛОДА.

Як писав «Вголос», голова Львівської облради Петро Колодій вважає, що невідкладність реформ у сфері місцевого самоврядування продиктована викликами часу.

Архіви